Sportas

Europos krepšinio čempionato finalo rezultatas smarkiai įtakojo Lietuvos gyventojų nuotaiką

Rugsėjo mėnesį Lietuva gyveno Europos krepšinio čempionatu. Jo finalas lietuvius nuliūdino, numušdamas laimės indeksą rugsėjo 22 d. iki 6.4 balo. Rugsėjo mėnesio laimingiausia diena buvo sekmadienis rugsėjo 15 d. Tą dieną laimės vidurkis siekė 7.7 balo.

Rugsėjo mėnesį laimingiausias Lietuvos miestas buvo Vilnius. Šio miesto laimės indekso vidurkis siekė 6.8 balus. Antroje vietoje liko Utena, atsilikusi tik 0.1 balo. Trečias rugsėjo mėnesį buvo Kaunas – 6.5 balo. Palyginus rugpjūčio ir rugsėjo rezultatus, šių miestų laimės indeksai sumažėjo daugiau nei 0.5 balo.
Nelaimingiausiu Lietuvos miestu išliko Biržai, kurio vidurkis siekė tik 3.4. Liūdniomis nuotaikomis taip pat gyveno Jovanos ir Mažeikių gyventojai – laimės indeksas čia neviršijo 5.5 balo.

“Matyt atvėsę rudeniški orai veikė lietuvių nuotaiką rugsėjo mėnesį. Tai rodo pusę balo sumažėjęs bendras Lietuvos miestų nuotaikos vidurkis. Laimingiausios dienos lietuviams ir toliau išlieka savaitgaliai ir šventinės dienos, – sakė projekto iniciatorius Artūras Jonkus, Pasak jo, akivaizdu, kad lietuviams svarbios sporto varžybos bei jų rezultatai įtakoja lietuvių nuotaikas. Rugpjūtį džiugino R.Meilutytės pergalės, o Europos krepšinio čempionato finalo rezultatas turėjo neigiamos įtakos Lietuvos gyventojų nuotaikai.

Iš pasaulio miestų rugsėjo mėnesį laimingiausi buvo Krokuva 6.9 balo , Niujorkas 6.7 balo ir San Franciskas 6.7 balo. Rugsėjį iš viso balsavo 86 pasaulio miestų gyventojai, savo nuotaikomis dalinosi beveik daugiau nei 16 tūkst. žmonių.

„Happy Barometer“ yra socialinis projektas ir nepretenduoja į mokslinį tyrimą. Šiuo projektu norima paskatinti žmones Lietuvos ir pasaulio miestuose daugiau šypsotis ir dalintis gera nuotaika. Matuoti savo nuotaiką, stebėti bei lyginti miestų laimės indeksus galima kas valandą projekto svetainėje – happybarometer.com.

http://happybarometer.com
https://www.facebook.com/HappyBarometer

Parašykite komentarą