Verslas

Estijos „Elenger“ iki rudens atsigabens 10 suskystintų gamtinių dujų krovinių

Didžiausia privati energetikos bendrovė Baltijos šalyse „Elenger“ iki šių metų rudens atsigabens 10 suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinių, kurių energinis ekvivalentas sudarys 10 teravatvalandžių (TWh). Tokiam kiekiui dujų „Elenger“ jau pasirašė sutartis su SGD terminalais. Trys dujovežiai dujas atgabens į Klaipėdą, septyni – į naujai pradėjusį veikti Suomijos terminalą Inkoo.

 10 TWh dujų yra maždaug pusė per metus Lietuvoje suvartojamo kiekio (įskaičiuojant „Achemą“).

 „Mūsų dujos atkeliaus iš Vakarų šalių SGD tanklaiviais. Bendradarbiavimas su regiono terminalais bei dujų saugykla Latvijoje suteikia mums pasitikėjimo ir užtikrina dujų tiekimo stabilumą. 10 krovinių, išdėstytų pagal metinius regiono šalių poreikius, leidžia jaustis saugiai ir tikėtis, kad dujų kaina išliks stabili. Pernai dujų suvartojimas Baltijos šalyse mažėjo maždaug trečdaliu, tačiau pastaruoju metu matome aiškius gerėjančių rinkos lūkesčių ženklus. Tiekimo problemų nebuvo, dujų kaina grįžo į prieš Rusijos invaziją į Ukrainą fiksuotą lygį, tad šiandien gamtinės dujos vėl pigesnės nei suskystintos naftos dujos ar kitos alternatyvios kuro rūšys. Jau fiksuojame grįžtančius prie dujų vartojimo klientus“, – pažymėjo „Elenger Lietuva“ direktorius Marius Kairys.

 Pernai „Elenger“ atsigabeno 5 didelius SGD krovinius į Klaipėdos uostą. Gegužę į Klaipėdą atplaukė JAV dujovežis „Aristidis I“, kitas amerikietiškas laivas – „Diamond Gas Crystal“ – dujas atgabeno birželį, kaip ir Norvegijos „Arctic Princess“. Lapkritį atplaukė „Isabella“ iš JAV ir „Arctic Aurora“ iš Norvegijos.

 Šių metų sausį Norvegijos koncerno „Equinor“ dujovežis „Isabella“ atvežė pirmąjį šių metų SGD krovinį į Klaipėdą.  Kovą į Klaipėdą atplauks dar du „Elenger“ užsakyti laivai. Pavasarį ir vasarą septyni dujovežiai SGD atgabens į Suomijos Inkoo terminalą.

 „Elenger“ gamtines dujas siūlo įprastu pavidalu vamzdynais, suspaustų gamtinių dujų (CNG) bei SGD pavidalu. Bendrovė taip pat intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba.

 „Elenger“ veikia Suomijoje, Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Grupės įmonės turi apie 50 tūkst. klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijoje ir Baltijos šalyse. Pernai bendros energijos pardavimo apimtys sudarė 12 TWh. Estijoje „Elenger“ veikia „Eesti Gaas“ vardu.

 Daugiau informacijos:

Marius Kairys
Tel.: +37061559425
El.paštas: marius.kairys@elenger.com
 

 

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

Parašykite komentarą