Verslas

Galvą dėl elektros kainų skauda ne tik besirenkantiems tiekėją – sutartis pratęsinėjantiems pirmojo etapo vartotojams kainos kyla dvigubai

Elektros rinkoje stebimas sujudimas: šiuo metu ne tik antrojo liberalizavimo etapo vartotojai renkasi nepriklausomą elektros tiekėją, bet ir prieš pusantrų metų tai padarę pirmosios bangos gyventojai jau rūpinasi sutarčių pratęsimu. O situacija tam visiškai nepalanki – lyginant elektros kainas, kurias gyventojai fiksavo rinkdamiesi tiekėją prieš 18 mėnesių ir dabartines, jos išaugo bemaž dvigubai.

Rekordiškai pabrangusios elektros poveikį gyventojams siekia sušvelninti ir elektros tiekėjai, siūlydami įvairius alternatyvius sprendimus – tiekti žalią elektrą iš saulės parkų.

„Smarkiai pabrangus elektrai vartotojai patiria finansinį spaudimą, gali būti nepasiruošę šiuo metu investuoti į žaliosios elektros gamybos įrenginius. Vietoje iš atsinaujinančių šaltinių gaminama žalioji elektra padeda mažinti sąskaitas, todėl nutarėme daliai savo pirmojo etapo klientų, kuriems baigiasi sutartys, pasiūlyti pirkti elektrą tiesiai iš saulės parko. Šalyje pagamintos žalios elektros vartojimo plėtra yra vienas svarbiausių mūsų tikslų, kurio nuosekliai siekiame“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga.

Pasak M. Gigos, siūlomas elektros planas užtikrina Lietuvoje pagamintos švarios elektros tiekimą be jokių investicijų į saulės parką. Metams užfiksuota stabili elektros kaina sąskaitą padės sumažinti apie 15 proc., o klientui bus suteiktas gaminančio vartotojo statusas ir priskirta pagal suvartojimą reikalinga galia iš saulės parko. Tai yra naujas produktas, neturintis analogų rinkoje, bet, tikima, labai reikalingas šiandienos vartotojams.

„Saulės parkus gyventojai paprastai renkasi tada, kai neturi sąlygų ir negali įsirengti saulės elektrinių: gyvena daugiabučiuose ar turi ribotą įvado galią. Čia mes žengiame dar vieną žingsnį į priekį, sukurdami galimybę jiems naudoti švarią elektrą iš saulės be jokių ypatingų sąlygų ir investicijų. Siekiame, kad iš atsinaujinančių šaltinių pagaminta elektra taptų prieinama kiekvienam buitiniam vartotojui, tuo pačiu rūpinamės ir savo klientų sąskaitomis“, – teigia „Elektrum Lietuva“ vadovas.

Iš saulės pagaminta elektra bus tiekiama gyventojams nuo liepos 1 d. Pradiniame etape bendrovė siūlys šį būdą apsirūpinti elektra tik nedidelei grupei savo klientų, o sprendimui pasiteisinus, jį ketinama plėsti ir padaryti masiniu. Atsižvelgiant į įmonės vykdomą intensyvią švarių gamybos pajėgumų plėtrą, elektros iš saulės parko turėtų pakakti visiems besidomintiems šia alternatyva.

Įmonė šiuo metu Lietuvoje eksploatuoja 1,5 MW galingumo saulės parką Klaipėdos apskrityje, gamyba dar dviejuose saulės parkuose (iš viso 9,4 MW) startuoja šią liepą, o kitų metų pradžioje energijos gamyba iš saulės startuos dar trijuose „Elektrum Lietuva“ vystomuose saulės parkuose.

Apie bendrovę:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Remiantis „Eurostat“ duomenimis, net 50 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 10000 įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko jau per 65 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 500 bendrovių, yra įrengusi virš 600 saulės elektrinių bei 1,5 megavatų (MW) galingumo 1 mln. eurų vertės saulės parką pajūryje. Vystomi dar keturi nauji saulės parkai, kurių bendra galia viršys 20 MW.

Pranešimą paskelbė: Paulina Česonytė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą