Teisėsauga, kriminalai

EP nariai aptars Rusijos vykdomą Sausio 13-osios bylą nagrinėjusių teisėjų ir prokurorų persekiojimą

Šį ketvirtadienį bendrame Europos Parlamento Užsienio reikalų (AFET) bei Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetų (LIBE) posėdyje (16:15 val.) bus aptariamas Rusijos vykdomas Sausio 13-osios bylą nagrinėjusių teisėjų ir prokurorų persekiojimas. Klausimas į darbotvarkę įtrauktas Europos Parlamento narės Rasos Juknevičienės iniciatyva. 

Bendrame komitetų posėdyje turėtų dalyvauti Lietuvos teisingumo ministrė, Teisėjų tarybos, Generalinės prokuratūros, Europos Komisijos atstovai.

​Rusijos tyrimų komitetas pernai gruodį pranešė, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjams Virginijai Pakalnytei-Tamošiūnaitei, Artūrui Šumskui ir Ainorai Kornelijai Macevičienei už akių pateikė kaltinimus dėl neva žinomai neteisėto nuosprendžio priėmimo Rusijos piliečiams.

​Vilniaus apygardos teismas 2019 metų kovą daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų, karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų už jų vaidmenį per sovietų agresiją 1991 metų sausį. Dauguma iš jų buvo nuteisti už akių.

Posėdžio transliaciją galite stebėti čia: 

 https://multimedia.europarl.europa.eu/lt/afet-libe_20210318-1515-COMMITTEE-AFET-LIBE_vd?EU_CART_ID=446047549&ORDER_TIME=1615791661991

Pranešimą paskelbė: Ugnė Naujokaitytė, Europos Parlamento narės Rasos Juknevičienės biuras

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą