Politika ir teisė

ENSREG priėmė trečią pareiškimą dėl Ukrainos branduolinės energetikos objektų saugos užtikrinimo

2022-03-10 Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų grupė (ENSREG) nuotoliniu būdu surengė trečią neeilinį posėdį, kuriame dalyvavo Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA), Vakarų Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų asociacijos (WENRA), Ukrainos branduolinės energetikos saugos reguliavimo institucijos (SNRIU) atstovai. Posėdyje buvo aptartos Ukrainos branduolinės energetikos objektų saugos užtikrinimo problemos, iškilusios dėl besitęsiančios Rusijos Federacijos karinės agresijos.

Dviejuose ankstesniuose pareiškimuose ENSREG išreiškė didelį susirūpinimą dėl pavojaus, kurį kelia agresyvūs Rusijos Federacijos kariniai veiksmai Černobylio AE objektams. Šie veiksmai gali reikšmingai paveikti įrenginių saugą ir vietos gyventojus bei kaimynines šalis.

2022 m. kovo 9 d. pranešta, kad Černobylio AE įrenginiams nutrauktas išorinis elektros tiekimas, todėl tokia situacija kelia didelį susirūpinimą. ENSREG palaiko pradinį TATENA pareiškimą, kad tokia įvykių eiga pažeidžia vieną iš pagrindinių saugos principų – užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos tiekimą, ir pritaria TATENA vertinimui, kad šiuo metu jokio kritinio poveikio saugai nėra.

ENSREG ragina nedelsiant atkurti išorinį elektros energijos tiekimą Černobylio AE aikštelėje esantiems objektams. Taip pat kartoja skubų raginimą nedelsiant atkurti SNRIU kontrolę visiems branduoliniams objektams ir medžiagoms.

ENSREG ir toliau atidžiai stebės situaciją ir glaudžiai bendradarbiaus su partneriais, kad patikslintų rizikos vertinimus.

ENSREG Statement on Ukraine 10 March 2022 (.pdf)

Pranešimą paskelbė: Asta Mensonė, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI)

Parašykite komentarą