Nekilnojamas Turtas

Energinis naudingumas turi tapti renovacijos sinonimu

„Lietuvoje vis labiau įsibėgėjant nacionalinei pastatų renovacijos programai, itin aktualūs tampa jų energinio naudingumo užtikrinimo klausimai, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. – Mes stiprinsime energinio efektyvumo reikalavimus, siekdami beveik energijos nevartojančio pastato energinių rodiklių, skatindami naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ne tik naujiems pastatams statyti, bet ir seniems modernizuoti. Energinis naudingumas turi tapti renovacijos sinonimu.“

Kaip mūsų šalyje vyksta senų daugiabučių atnaujinimas, kaip siekiama kuo didesnio jų energinio naudingumo, buvo supažindinti prieš pusantros savaitės Kroatijos mieste Dubrovnike sukviesto Europos Komisijos projekto, skirto padėti ES šalims perkelti Energinio efektyvumo pastatuose direktyvos nuostatas į nacionalinę teisę, pasitarimo dalyviai. Juos su Lietuvoje veikiančia energinio naudingumo sertifikatų pateikimo ir kontrolės sistema, pastatų modernizavimo rezultatais supažindino Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Projektavimo, statybos produktų ir proceso normavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Meškauskienė.

Lietuvos delegacijos atstovai aktyviai dalyvavo pasitarimo diskusijose, pristatė mūsų šalies pastatų energinio efektyvumo politiką, jos laimėjimus ir kylančias problemas.

Pažymėtina, kad europine pastatų energinio naudingumo sertifikavimo patirtimi labai domisi kinai. Pasitarime Dubrovnike Europos Komisijos kvietimu dalyvavo gausi Kinijos valstybės institucijų ir privataus sektoriaus atstovų delegacija.

Kinijoje dėl sparčios urbanizacijos statoma vis daugiau naujų namų ir griaunama vis daugiau senų pastatų. Visi nauji pastatai privalo būti įvertinti ir gauti energinį pasą, tačiau pastato energinio naudingumo sertifikatas nereikalingas. Kinijoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vis daugiau dėmesio skiriama ekologijai, todėl labai populiarėja mažai energijos vartojantys arba jos beveik nevartojantys „žalieji pastatai“.

Parašykite komentarą