Verslas

„Elektrum Lietuva“ paslaugų krepšelyje – draudimas nuo buityje naudojamų elektros prietaisų sugadinimo dėl elektros įtampos svyravimų

Lietuvoje yra apie 1,6 mln. elektrą naudojančių namų ūkių, kurie ištisus metus patiria elektros tiekimo sutrikimų riziką. Neįprastas arktinis šaltis žiemą didino šilumos poreikį, o kartu su juo ir elektros suvartojimą. Tačiau savų gamtos stichijų – žaibų, vėtrų ar liūčių – lydimas šiltasis sezonas irgi nėra ramus.

Draudikų vertinimais, viena iš dažniausių žalų buities ir namų technikos prietaisams – jų sugadinimas ar sunaikinimas dėl elektros įtampos svyravimų ir/ar viršįtampių. Didžiausios Baltijos šalyse energetikos bendrovės „Latvenergo“ antrinė įmonė „Elektrum Lietuva“ kartu su šalies draudimo rinkos lyderiu „Lietuvos draudimu“ pradeda siūlyti draudimo paslaugą nuo viršįtampių ir kvalifikuotą pagalbą šalinant netikėtai įvykusius elektros instaliacijų gedimus.

„Elektros tiekimo sutrikimus gali lemti ir gamtos veiksniai, ir techninės priežastys, pavyzdžiui, gedimai tinkle, kabelių pažeidimai. Būstą pasiekiančios elektros srovės netolygumo neatlaiko tokie prietaisai, kaip kompiuteriai, šaldytuvai, skalbyklės, indaplovės. Dar daugiau nuostolių patiriama sugedus vandens šildytuvams, katilams, kondicionieriams, taip pat apsaugos, priešgaisrinėms ir signalizacijos sistemoms. To neįmanoma numatyti bei apsisaugoti, belieka tvarkytis su padariniais“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Be to, situaciją šiuo metu komplikuoja ir tai, kad dėl COVID-19 pandemijos į namus perkėlus ir nemažą dalį profesinės veiklos, į rizikos zoną patenka ir darbovietės suteiktos išmaniosios darbo priemonės – kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, monitoriai, telefonai, kita įranga.

„Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad pernai savo klientams išmokėjo daugiau kaip 800 tūkst. eurų dėl elektros sutrikimų ir viršįtampių, kurie sugadino klientų buityje naudojamus elektrinius prietaisus:

„Bendrai per 2020 metus fiksavome daugiau nei 2600 atvejų, kuomet buities ir elektronikos prietaisai namuose sugedo ar net užsidegė dėl intensyvaus el. tinklo apkrovimo ar viršįtampių. Kasmet atvejų skaičius būna panašus ir viršija 2000, tačiau nuostoliai palaipsniui auga, dėl įsigyjamos brangesnės namų technikos. Pernai klientams išmokėjome 800 tūkst. eurų ir tai yra 28 proc. daugiau nei 2019 metais“, – statistika dalinosi bendrovės „Lietuvos draudimas“  Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Įprastai tokie nuostoliai atlyginami klientams, turintiems būsto draudimo apsaugą, tad su šiuo specializuotu draudimu, kuomet padaroma žala kliento buityje naudojamiems prietaisams dėl elektros sutrikimų, galime apsaugoti daugiau gyventojų, kurie dar neturi pilnos būsto apsaugos. Draudimas nuo viršįtampių ir kitų elektros tiekimo sutrikimų keliamų rizikų yra skirtas buitiniams vartotojams bei nesusietas su įprasta gyventojų turto draudimo paslauga. Toks sprendimas priimtas todėl, kad elektros vartotojų yra daugiau nei gyventojų, nuo įvairių rizikų draudžiančių savo nekilnojamąjį turtą.

„Elektrum Lietuva“ draudimas apima ne tik nuostolių kompensavimą dėl sugadintų elektros prietaisų, tačiau ir pagalbą klientams 24/7 siekiant pašalinti elektros instaliacijų arba įrenginių gedimus ir sumažinti žalą draudimo vietoje dėl staiga ir netikėtai įvykusių elektros instaliacijų gedimų. Pavyzdžiui, kibirkščiuojantis, rūkstantis elektros lizdas, įkaitę elektros laidai, nuolat išsijungiantys saugikliai, staigus elektros dingimas vienoje iš patalpų, sugedęs šviesos jungiklio kontaktas, elektros nuotėkis ir kt.

Apie „Elektrum Lietuva“:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Įmonių grupė pagamina daugiausiai žaliosios energijos Baltijos šalyse, o Europoje patenka į TOP3 „žaliausių“ gamintojų sąrašą. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 8500 įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko daugiau nei 18000 namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 500 bendrovių, yra įrengusi beveik 400 saulės elektrinių.

Apie AB „Lietuvos draudimas“:                                                         

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdavio Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Saulytė-Šulgat, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą