Verslas

EIMIN: prie užsienio lietuvių talentams pritraukti skirtos iniciatyvos prisijungė 36 įmonės ir organizacijos

Šiuo metu įgyvendinti diasporai draugiško darbdavio iniciatyvą, kuria siekiama į mūsų šalį pritraukti užsienio lietuvių talentų, jau ėmėsi 36 įmonės ir organizacijos. Tarp jų – Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Inovacijų agentūra. Plėtojant diasporai draugiško darbdavio iniciatyvą, darbo pokalbiai su užsienyje gyvenančiais lietuviais vyksta nuotoliniu būdu, talentams suteikiama sklandžios darbo pradžios, taip pat relokacijos ir integracijos pagalba. 

„Šiuo metu Lietuvai ypač reikia talentingų ir profesionalių žmonių. Šiam tikslui pasiekti galime pasitelkti ir užsienio lietuvius, kurie išsilavinimą ar darbo patirties įgijo svetur. Sudarydami geriausias sąlygas jiems sugrįžti į Lietuvą, ministerijoje taip pat įgyvendiname diasporai draugiško darbdavio iniciatyvą, kuri skatina efektyvesnę tarptautinio įdarbinimo kultūrą mūsų šalyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šiuo metu prie diasporai draugiško darbdavio iniciatyvos Vilniaus regione prisijungė 14 verslų ir organizacijų. Kauno regione į šią inciatyvą įsitraukė 8, Klaipėdos regione – 7, Šiaulių regione – 5, Panevėžio regione – 2 verslai ir organizacijos.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – Inovacijų agentūra ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ – jau įdarbina ir kviečia į laisvas darbo vietas aktyviai pretenduoti į mūsų šalį grįžtančius užsienio lietuvius. Talentai gali rinktis ir karjerą IT, energetikos, farmacijos, transporto, inžinerijos ir kitų sričių versluose. Užsienio tautiečius motyvuoja noras dirbti ir kurti Lietuvai, aukšta gyvenimo kokybė mūsų šalyje ir karjeros galimybės visame pasaulyje garsiose užsienio ir lietuvių įmonėse bei startuoliuose“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.

Norintieji prisijungti prie diasporai draugiško darbdavio iniciatyvos turi užpildyti registracijos formą Užimtumo tarnybos interneto svetainėje

Pasirašiusieji deklaraciją dėl atitikties bent trims nustatytiems kriterijams gauna specialų Diasporai draugiško darbdavio ženklelį. Jis rodo įmonių ar organizacijų vertybinę poziciją – atvirumą ir tarptautiškumą – potencialiems darbuotojams – užsienio lietuviams. 

Tarp kriterijų, kuriuos turi atitikti įmonės ar organizacijos, – galimybė darbo pokalbį, darbuotojo atranką atlikti ir darbuotojui dirbti nuotoliniu būdu, taip pat tarpkultūrinė darbo aplinka, atvira ir įtrauki darbo atmosfera. Ne mažiau svarbus ir pagalbos darbą pradedančiam asmeniui (angl. „onboarding“) procesas, kuris apima ir pagalbą relokuojantis bei integruojantis Lietuvoje ir darbo aplinkoje.

Iniciatyva, kurią įgyvendina Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Užimtumo tarnyba, organizacijomis „Global Lithuanian Leaders“ ir Pasaulio lietuvių bendruomene, diasporos atstovais ir verslo įmonėmis, užsienyje gyvenantys lietuviai skatinami rinktis karjerą Lietuvoje.

Pastaruosius ketverius metus iš eilės į Lietuvą sugrįžta daugiau tautiečių, negu išvyksta. Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2023 m. į Lietuvą grįžo 17,5 tūkst. piliečių.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą