Verslas

Eidami į super premium segmentą, „Kauno grūdai“ į naminių gyvūnų ėdalo gamybą investavo 2,5 mln. eurų

AB „Kauno grūdai“, kurios viena iš vystomų veiklų  yra maisto naminiams gyvūnams gamyba, atskleidžia, jog, atsižvelgusi į pasaulines tendencijas, savo strategiją šioje srityje nukreipė į aukščiausios –  super premium – klasės ėdalo gamybą. Į Alytuje veikiančios gamybinės bazės atnaujinimą naujiems produktams gaminti įmonė investavo 2,5 mln. eurų. O šiandien džiaugiasi pamažu įsitvirtinanti įvairiose Europos šalyse, tendencingą pardavimų augimą stebi ir Lietuvoje.

„Jau kelerius metus visame pasaulyje pastebima tendencija, kad žmonės savo augintiniais rūpinasi ne ką mažiau nei savimi. Vis didesnis išrankumas ir aukščiausios kokybės paieškos įsitvirtina ir gyvūnams renkant ėdalą. Naujausiais duomenimis, aukščiausios klasės ėdalo poreikis per pastaruosius 5-erius metus išaugo 25 proc., ateityje numatomas dar didesnis augimas. Stebėdami šias tendencijas, savo strategiją nukreipėme į aukščiausios klasės – super premium –  produktų gamybą, kuriai pradėjome ruoštis jau prieš dvejus metus. Atnaujinome Alytuje veikiančią gamyklą, tam skirtos ir didžiausios mūsų investicijos – 2,5 mln. eurų. Taip pat subūrėme naujų produktų kūrimo komandą, atlikome įvairius tyrimus, siekdami rinkoje pasiūlyti geriausią produktą“, – sako AB „Kauno grūdai“ Ekstruduotų produktų verslo vadovas Šarūnas Valys.

Įvertino savo galimybes

Kaip pažymi Š. Valys, investuoti ir imtis super premium produktų gamybos „Kauno grūdai“ ryžosi kruopščiai išanalizavę tendencijas ir įsivertinę savo galimybes.

Kaip jis pasakoja, viena iš naujausių tendencijų yra tai, kad šeimininkai didelį dėmesį skiria gamybos atsekamumui, tai yra, kur ir kaip pagamintas ėdalas. „Tai ir tapo mūsų privalumu.. Mūsų įmonių grupės vystomi verslai sudaro gamybos grandinę „nuo lauko iki stalo“, kuri garantuoja ir kokybę, ir atsekamumą. Patys atsakome už visą gamybos procesą nuo žaliavos iki galutinio produkto“, – pasakoja Š. Valys.

Pasak įmonės atstovo, tarp vis labiau įsitvirtinančių tendencijų yra ir tai, kad šeimininkai savo augintiniams ieško ne tik kokybiško, bet ir sveikesnio pasirinkimo, kuris būtų gerai ėdamas ir reikštų, jog gyvūnams patinka jiems skirto maisto skonis. „Esame vieni iš nedaugelio gamintojų, gamyboje naudojančių liofilizuotus ingredientus, kurie šiuo metu yra vieni populiariausių sveiko maisto pramonėje. Ši džiovinimo šaltyje technologija išsaugo geriausias ingredientų savybes bei gerą skonį. Tai, kad produktas yra ne tik sveikas, atitinka visus augintinio mitybos poreikius, bet taip pat yra labai gerai ėdamas, augintinių šeimininkams yra ne ką mažiau svarbu“, – aiškina „Kauno grūdų“ atstovas.

Dėl geresnės kokybės – mažesnis suvartojimas

Kaip pasakoja Š. Valys, Vakarų Europoje bei JAV fiksuojamas mažesnis naminiams keturkojams skirto ėdalo suvartojimas. „Tai sąlygoja perėjimas prie super premium ėdalo, kurio augintiniui reikia mažiau. Šis gyvūnams skirtas maistas labiau koncentruotas, prisotintas didesniu kiekiu naudingųjų medžiagų, tad natūraliai gyvūnas jo suvalgo mažiau, greičiau pajaučia sotumo jausmą“, – pažymi „Kauno grūdų“ atstovas.

Pasak Š. Valio, vis daugiau šeimininkų įvertina tai, kad dėl mažesnio suvartojimo griaunama tendencija, kai renkantis aukštesnės klasės produktus išleidžiama daugiau pinigų. „Šeimininkai vertina tai, kad super premium yra kokybiškesnis bei atitinkamai jų augintinių sveikatai palankesnis pasirinkimas, o faktas, kad tai nereikalauja papildomų išlaidų, yra didžiulis privalumas, dėl kurio, tikėtina, ir auga šios klasės produktų suvartojimas“, – apibendrina „Kauno grūdų“ ekstruduotų produktų verslo vadovas.

Lietuvoje fiksuoja augančius pardavimus

„Kauno grūdų“ atstovas atskleidžia, kad įmonės gaminamas super premium maistas šunims, pažymėtas „Quattro“ prekės ženklu, jau pasiekia tokias šalis kaip Graikija, Čekija, Bulgarija, Danija, Latvija, Rumunija. Šių produktų galima rasti ir Lietuvos specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse. „Kol kas Graikija yra ta šalis, iš kurios sulaukiame daugiausia užsakymų. Pastebime, kad tendencingai šių mūsų produktų pardavimai auga Lietuvoje. Tikimės, kad su laiku dar daugiau pirkėjų įsitikins super premium produktų kokybe ir privalumais“, – sako Š. Valys. Kaip jis pažymi, įmonės planuose – plėsti super premium maisto naminiams gyvūnams eksporto kryptis ir paraleliai plėsti „Quattro“ produktų asortimentą, siekiant užtikrinti pasirinkimą kuo platesniam augintinių segmentui, atsižvelgiant į jų veislę, dydį ir amžių.

„Kauno grūdai“ maistą naminiams gyvūnams gamina beveik 30 metų. Įmonės gaminamų produktų krepšelyje – prekių ženklais „La Murr“, „Canis“ ir „Aport“ pažymėtas maistas, skirtas katėms ir šunims.

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

Parašykite komentarą