Politika ir teisė

EHU kviečia solidarizuotis su studentais ir absolventais patyrusiais Baltarusijos valdžios priespaudą

Baltarusių Laisvės dienos išvakarėse Europos humanitarinis universitetas kviečia solidarizuotis su visais nukentėjusiais nuo Balarusijos valdžios represijų: neteisėtai areštuotais ar sulaikytais, neteisingai nuteistais, atleistais arba pašalintais iš aukštųjų mokyklų už savo pilietinę poziciją.

Vilniuje esantis baltarusių universitetas tremtyje kviečia solidarizuotis su tais, kurie sulaikymo metu patyrė arba tapo kankinimų liudytojais; su tais, kurie patyrė moralinį, fizinį, ekonominį ar kitokį spaudimą; buvo atskirti nuo savo artimųjų, taip pat su visais baltarusiais, taikiai kovojančiais už savo teises.

1918 m. kovo 25 d. Minske buvo priimtas Baltarusijos Liaudies Respublikos Trečiasis statutas, žymintis nepriklausomos Baltarusijos gimimą. Nuo to laiko baltarusiai visame pasaulyje kovo 25-ąją švenčia kaip Laisvės dieną, kuri yra Baltarusijos žmonių vienybės išraiška siekiant nepriklausomybės ir demokratijos, apsisprendimo ir tautinės tapatybės, pilietinės darnos ir laisvės.

Nepaisant to, kad šiandien Baltarusija yra nepriklausoma valstybė, Baltarusijos žmonės anaiptol nėra laisvi, nes jiems atimta teisė į pagrindines laisves, kurių laikymąsi garantuoja šalies Konstitucija: susirinkimų laisvės, žodžio laisvės, nuomonės ir įsitikinimų laisvės, kūrybos laisvės ir rinkimų teisės.

Nuo protestų pradžios rugpjūčio mėnesį buvo sulaikyta daugiau kaip 30 000 žmonių, daugelis jų vis dar areštinėje. Šiai dienai 298 asmenys yra pripažinti politiniais kaliniais ir šis skaičius auga toliau.

Po 2020 m. Baltarusijos prezidento rinkimų buvo sulaikyti 48 EHU studentai ir absolventai, penki iš jų vis dar lieka įkalinti:

  • Maryia (Marfa) Rabkova, politinė kalinė, „Tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos teisės“ programos trečio kurso studentė, buvo sulaikyta Minske 2020 m. rugsėjo 17 d. ir bus areštuota bent iki birželio 17 d. jai gresia iki 12 metų kalėjimo. Jūs galite palaikyti Marfą, išsiųsdami jai laišką šiuo adresu: the Minsk Detention Center No. 1, Valadarskaha vul. 2, 220030, Minskas, Baltarusija;
  • Akihiro Gaevski-Hanada, politinis kalinys, „Tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos teisės“ programos antro kurso studentas, buvo sulaikytas 2020 m. rugpjūčio 12 d. Yra žinoma, kad po arešto jis buvo stipriai sumuštas. Jūs galite paremti Akihiro , išsiųsdami jam laišką adresu: the Minsk Detention Center No. 1, Valadarskaha vul. 2, 220030, Minskas, Baltarusija;
  • Mikalai Dziadok, politinis kalinys, baigė EHU 2019 m., buvo sulaikytas 2020 m. lapkričio 12 d. Sulaikymo metu Mikalajaus sveikata labai pablogėjo, jis nuolat perkeliamas iš vienos kameros į kitą. Mikalajui gresia laisvės atėmimas iki 3 metų. Jūs galite palaikyti Mikalai, išsiųsdami jam laišką adresu: the Minsk Detention Center No. 1, Valadarskaha vul. 2, 220030, Minskas, Baltarusija;
  • Wlodzimierz Malachowski, politinis kalinys, baigė EHU 2013 m., buvo sulaikytas Vitebske 2020 m. rugsėjo 13 d. Kovo 1 d. Wlodzimierz buvo nuteistas 3,5 metų laisvės atėmimo bausme ir bauda už įtariamą smurtą ar grasinimą smurtu prieš policijos pareigūną. Jūs galite palaikyti Wlodzimierzą, išsiųsdami jam laišką adresu: Pretrial detention centre No. 2, Gagarina vul. 2, 210026, Vitebskas, Baltarusija;
  • Ihar Barysau, baigė EHU 2008 m., Baltarusijos socialdemokratų partijos (Hramada) pirmininkas, buvo sulaikytas Minske kovo 21 d. žmonos ir 4 metų vaiko akivaizdoje, o kitą dieną jis buvo nuteistas 15-kai dienų kalėjime. Šio mėnesio pradžioje BSDP buvo viena iš trijų partijų, pasirašiusių ir pateikusių prašymą Minsko valdžiai dėl mitingo ir koncerto Laisvės dieną. Jūs galite palaikyti Iharą, išsiųsdami jam laišką adresu: Okrestina Detention Centre, 1-y zav. Akrescina, 36, 220089, Minskas, Baltarusija.

EHU pakartotinai reikalauja iš Baltarusijos valdžios paleisti visus neteisingai sulaikytus ir nuteistus baltarusius, laikytis Konstitucijos nuostatų ir tarptautinių įsipareigojimų, susijusių su teisės viršenybe ir pagarba pilietinėms teisėms bei laisvėms.

Kviečiame tarptautinę bendruomenę, universiteto partnerius ir rėmėjus prisidėti prie Baltarusijos teisinės sistemos ir pagarbos žmogaus teisėms atkūrimo proceso; teikti paramą valdžios represijų aukoms ir padaryti viską, kad įveiktų politinę krizę šalyje.

EHU kategoriškai pasisako prieš valstybės remiamą nebaudžiamumą, sistemingą pagrindinių laisvių neigimą, savavališkus areštus ir sulaikymus, bet kokios formos smurtą prieš protestuotojus, bauginimą, nukreiptą į opozicijos atstovus, žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus Baltarusijoje ir visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Maksimas Milta, Europos humanitarinis universitetas

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą