Verslas

„Eesti Energia“ grupei priklausanti įmonė „Enefit Green“ perka „Nelja Energia“

Remiantis šiandien pasirašytu susitarimu dėl akcijų įsigijimo, „Eesti Energia“ antrinė atsinaujinančios energetikos įmonė „Enefit Green“ perims 100 proc. bendrovės „Nelja Energia“ akcijų. Akcijų paketas perkamas už 289 mln. eurų sumą. „Enefit Green“ taip pat perims „Nelja Energia“ finansinius įsipareigojimus, kurie šiuo metu siekia 209 mln. eurų. Užbaigus „Nelja Energia“ įsigijimo sandorį, „Enefit Green“ ketina tęsti investicijas į atsinaujinančios energetikos gamybinių pajėgumų plėtrą Baltijos jūros regiono šalyse.

„Strateginis „Eesti Energia“ tikslas – grupės portfelyje iki 2022-ųjų padidinti iš atsinaujinančių ir alternatyvių energijos šaltinių pagamintos elektros energijos dalį iki 40 procentų. Be naujų energijos gamybinių pajėgumų įrengimo, vienas iš būdų pasiekti šį tikslą – tai tinkamų kompanijų įsigijimas. Kai metų pradžioje sužinojome apie „Vardar“ planus parduoti „Nelja Energia“, susidomėjome tuo, nes tai mums turėtų padėti įgyvendinti savo strategiją“, – teigia „Eesti Energia“ valdybos pirmininkas Hando Sutteris.

„Bendrovės „Nelja Energia“ valdymas mums buvo sėkmės istorija, tačiau, remiantis investuotojo strategija, mes traukiamės iš užsienio rinkų. „Vardar“ savininkai nusprendė dėmesį sutelkti į hidroenergijos plėtojimą Norvegijoje ir vystyti gamybinius pajėgumus šioje šalyje. Šis sandoris mums padės įgyvendinti naująją strategiją“, – teigia „Vardar“ vadovas Thorleifas Leifsenas.

Bendrovę „Nelja Energia“ įsigijusi „Enefit Green“ tampa sparčiausiai augančiu energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamintoju Baltijos jūros regione. „Atsinaujinanti energetika turi šviesią ateitį, o mes norime prie jos prisidėti“, – sako „Enefit Green“ vadovas Aavo Kärmasas.

Pasak A. Kärmaso, įvertinus „Enefit Green“ ir „Nelja Energia“ vystomus projektus atsinaujinančios energetikos srityje, yra daug galimybių tolesnei plėtrai. „Ateityje save matome kaip atsinaujinančios energijos gamintoją Estijoje, Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Šiose rinkose „Eesti Energia“ per savo antrines įmones veikia ir kaip energijos pardavėjas“, – teigia A. Kärmas.

Užbaigus „Nelja Energia“ įsigijimo sandorį, „Enefit Green“ pagaminamos žaliosios elektros kiekis padidės beveik 3 kartus – nuo šiandieninių 0,4 TWh iki daugiau kaip 1 TWh per metus.

Tam, kad sandoris būtų galutinai užbaigtas, reikės gauti konkurencijos priežiūros institucijų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje pritarimą.

Pasak H. Sutterio, kadangi Estijos vyriausybė suteikė teisę bendrovei „Eesti Energia“ mažesniąją „Enefit Green“ įmonės akcijų dalį įtraukti į Talino vertybinių popierių biržą, galimybę prisidėti prie tolesnės šios įmonės plėtros turės visi norintieji. Daugiau informacijos apie pirminį viešą akcijų siūlymą „Eesti Energia“ ketina paskelbti užbaigus atitinkamą pasirengimo etapą.

Per 2017 m. „Eesti Energia“ pagamino iš viso 9 736 GWh (9,7 TWh) elektros, iš kurių 372 GWh buvo pagamintos grupei priklausančios atsinaujinančios energetikos įmonės „Enefit Green“. „Enefit Green“, išsiskirianti labiausiai diversifikuotu atsinaujinančių energijos šaltinių portfeliu Baltijos šalyse, valdo 4 vėjo elektrinių parkus, kurių instaliuota galia siekia 111 MW, 3 kogeneracines jėgaines Estijoje ir Latvijoje, vieną hidroelektrinę, vieną saulės elektrinių parką. Bendrovė elektros energiją išgauna panaudodama vėją, biomasę, vandenį, buitines atliekas ir saulę.

„Nelja Energia“ yra žaliosios energijos gamintoja Baltijos šalyse, valdanti vėjo elektrinių parkus Estijoje ir Lietuvoje. „Nelja Energia“ priklausančių 17 vėjo elektrinių parkų bendra instaliuota galia sudaro 287 MW. Be to, „Nelja Energia“ valdo mažumos akcijų dalį dviejuose biodujų ir šilumos kogeneracinės jėgainėse Estijoje. Bendrovei taip pat priklauso granulių gamykla ir kogeneracinė jėgainė Latvijoje. Per 2017 m. „Nelja Energia“ iš viso pagamino 0,8 TWh elektros energijos.

„Enefit Green“ iš „Vardar Eurus“ įsigis pastarajam fondui priklausančius 77 proc. bendrovės „Nelja Energia“ akcijų. Likusi 23 proc. akcijų dalis bus įsigyta iš Estijos investuotojų.

Pranešimą paskelbė: Andrius Matuliauskas, Integrity PR

Parašykite komentarą