Studijos

Edukaciniame ture „Jungiam Lietuvą“ – daugiau nei 500 šalies regionų moksleivių

Šią savaitę Nacionalinis Valdovų rūmų muziejus pasitinka moksleivių klases iš Ukmergės, Alytaus, Mažeikių, Pakruojo, Klaipėdos ir Kupiškio rajonų – Vilniuje prasidėjo visų šalies regionų moksleiviams skirtas edukacinių pramogų ir ekskursijų turas „Jungiam Lietuvą“. Iki birželio vidurio vyksiančios programos „Jungiam Lietuvą“ metu Valdovų rūmuose apsilankys 25 mokyklų ir gimnazijų klasės – daugiau nei 500 moksleivių iš visų 10 Lietuvos apskričių.

Galimybę susipažinti su Valdovų rūmų lobynais savo klasėms laimėjo patys moksleiviai, įsitraukę į Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtą iniciatyvą „Jungiam Lietuvą“ ir sukūrę savo kraštą garsinančius vaizdo klipus, už kuriuos balsavo per 16 tūkst. interneto vartotojų.

„Daugiau nei 40 mokyklų ir gimnazijų komandos, dalyvavusios vaizdo klipų konkurse, atskleidė ne tik savo kūrybiškumą, bet ir Lietuvos regionų gyvybingumą. Tikimės, kad šis video darbų konkursas ir prasidėjusi edukacinė-pramoginė programa „Jungiam Lietuvą“ prisidės prie kultūros plėtojimo mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose“, – sakė projektą „Jungiam Lietuvą“ inicijavusios draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeušas Podvorskis.

Į Valdovų rūmus vykstantys moksleiviai kartu su lydinčiais mokytojais yra apdrausti BTA asmens draudimu.

Programos metu moksleiviai ne tik susipažįsta su įdomiausiais Valdovų rūmų eksponatais, bet ir dalyvauja edukaciniuose žaidimuose. Jų laimėtojų lauks diskusijos su žinomais visuomenės veikėjais A. Tapinu, G. Liaudansku-Svaru, B. Vanagu, kurios Lietuvos mokyklose vyks birželio mėnesį.

Šalies moksleivių sukurtus vaizdo klipus galima peržiūrėti projekto svetainėje www.jungiamlietuva.lt. Šių klipų pagrindu bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą“, kuris į vientisą mozaiką sujungs moksleivių akimis pamatytus skirtingus šalies miestus, miestelius bei kaimus.

Pranešimą paskelbė : Marius Deksnys, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą