Verslas

Draudimo brokeriai ragina draudikus sukurti specialius draudimo produktus bėgantiems iš Ukrainos

Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacija, kurios nariai vykdo 70% draudimo brokerių veiklos Lietuvoje, kviečia draudimo bendroves atsižvelgti į susidariusią situaciją ir pasiūlyti specialius draudimo produktus iš Ukrainos nuo karo bėgantiems žmonėms.

„Akivaizdu, kad draudimas kaip solidarumo sistema turi parodyti bendruomeniškumą, suteikti pagalbą karo užkluptiems ir naują gyvenimą svetur priverstiems kurti Ukrainos gyventojams“, – sako Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacijos vadovas Šarūnas Frolenko.

Jo teigimu, tam, kad būtų pasiektas svarbus tikslas, – suteikti apsaugą asmenims, atvykusiems prieglobsčio iš Ukrainos, kad jie galėtų saugiai jaustis Lietuvoje, – reikalingi greiti sprendimai, kaip pavyzdžiui, prieinamos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo (kitaip – TPVCAPD) apsaugos užtikrinimas.

Pastaruoju metu į Lietuvą automobiliais atvyksta vis didėjantis pabėgėlių iš Ukrainos srautas, kurių TPVCAPD apsauga Europos Sąjungoje negalioja. Šiuo metu Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse TPVCAPD (vadinamojo pasienio draudimo) apsaugos kaina, jeigu eismo įvykį sukeltų lengvojo automobilio, registruoto Ukrainoje, valdytojas, gali siekti net ir iki 130 eurų mėnesiui. Tuo tarpu Lietuvoje registruotų transporto priemonių valdytojai už maždaug 80 eurų (vidutinė kaina pastaruoju laikotarpiu) gali apsidrausti visiems metams. Manome, kad reikia socialiai jautriai atsižvelgti į ekonominį nuo karo bėgančiųjų iš Ukrainos pažeidžiamumą ir ieškoti būdų panaikinti tokį ženklų kainų skirtumą.

„Kviečiame draudikus sureaguoti į susidariusią situaciją, atliepti į krizę patekusių Ukrainos žmonių finansinio pažeidžiamumo grėsmę ir sukurti, pritaikyti bei įdiegti draudimo rinkoje specialius draudimo produktus, kurie būtų skirti nuo karo bėgantiems asmenims“, – komentuoja Š. Frolenko.

Anot jo, prieinama draudimo apsauga – tai ir jos įgyvendinimo paprastumas. Turi būti taikoma supaprastinta duomenų rinkimo ir draudimo išmokų išmokėjimo tvarka, o draudimo apsaugos įsigaliojimas kai kuriais atvejais ir (arba) galiojimas tam tikrą laiką galėtų būti automatinis.

„Kaimynystėje, Lenkijoje ir Slovakijoje, dalis draudimo bendrovių pasiūlė TPVCAPD apsaugą automobiliams iš Ukrainos 30-čiai dienų visiškai nemokamai, numatydami, kad ši apsauga įsigalioja automatiškai.“

Pasak asociacijos vadovo, šios ir panašios iniciatyvos yra tiek nuosekli mūsų vienybės ir palaikymo išraiška, tiek ir tiesioginė praktinė pagalba, kai jos labiausiai reikia. Š. Frolenko teigimu, išreikšdami solidarumą ir palaikymą, Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacijos nariai yra pasirengę specializuotus draudimo produktus, skirtus nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms, platinti neatlygintinai.

Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacija vienija 22 draudimo brokerių įmones, užtikrinančias draudimo paslaugų prieinamumą ir profesionalias konsultacijas per platų draudimo brokerių tinklą, veikiantį visoje Lietuvoje, ir bendradarbiaujančias su partneriais visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Raminta Žimkutė, Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacija

Parašykite komentarą