Studijos

Dovana kiekvienam kauniečiui – nemokamas paramos koncertas

Vasario 28 d., ketvirtadienį, 19 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) VDU Kamerinis orkestras Kauno publikai padovanos nemokamą koncertą, kuriame kvies klausyti išskirtinės klasikinės muzikos programos ir drauge paremti Kauno hospiso namus.

Nepaprastai šiltai priimtas ir didelio susidomėjimo sulaukęs VDU Kamerinio orkestro koncertas, miestui dovanotas lapkričio 15-ąją, paskatino organizatorius kviesti Kauno gyventojus ir svečius į dar vieną paramos tikslams skirtą renginį, kuriame skambės tiek puikiai žinoma, tiek rečiau girdima klasikinė muzika. „Praėjusį kartą supratome, kaip svarbu ir džiugu dovanoti koncertą savo miestui. Šįkart einame dar toliau – patys duodami, ką turime geriausio, kviečiame duoti ir kitus, todėl rengiame paramos koncertą“, – apie koncerto idėją pasakojo orkestro vadovė ir renginio vedėja Rita Bieliauskaitė.

Paskutinę žiemos dieną VDU Didžiojoje auloje skambės J. Strausso, G. Bizet, G. F. Handelio, W. A. Mozarto, taip pat italų bei lietuvių kompozitorių kūriniai. Akompanuojant VDU Kameriniam orkestrui ir pianistei Živilei Kudirkaitei, dainas ir arijas atliks VDU Muzikos akademijos operos solistai Karolina Mockė, Evelina Sakalauskaitė, Julija Stankevičiūtė, Nerijus Noreika, Paulius Kaminskas ir džiazo atlikėja Rugilė Padvilikytė.

Klausytojų laukia ne tik vokalinė muzika. Dirigento Jono Janulevičiaus vadovaujamas VDU Kamerinis orkestras atliks ir retai Lietuvoje girdimas britų kompozitoriaus Benjamino Britteno variacijas kameriniam orkestrui bei R. Schuberto uvertiūrą c-minor styginių kvintetui. R. Bieliauskaitė tikina, kad tokie koncertai, kuriuose žymiausių klasikų kūrinius atlieka eksperimentais ir staigmenomis garsėjantis orkestras bei būrys jaunų, šiuolaikiškai mąstančių dainininkų, yra geriausia proga susitikti ir kartu praleisti vakarą visų kartų šeimos nariams, kurių kiekvienas atras sau artimus klasikos skambesius.

Koncertas taps ir įžanga VDU Kamerinio orkestro organizuojamam kasmetiniam festivaliui „Avanti“, vyksiančiam balandžio mėnesį, kurio laukia tiek ilgamečiai jo gerbėjai, tiek naujų potyrių pasiilgę skeptikai.

Pranešimą paskelbė: Simona Sutkutė, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą