Studijos

Dokumentiniame filme Vilniuje atkuriama Medininkų tragedija – bus eismo ribojimų 

Vilniuje prasidėjo dokumentinio filmo apie Medininkų žudynes filmavimo darbai. Vėlyvą birželio 1-osios vakarą dėl to trumpam bus ribojamas eismas Antakalnyje, numatyta ir sprogimo garso imitacija.

Filmas „Postas aušroje“ laiko mašina nukels žiūrovus tiesiai į įtemptus 1991-uosius, kuomet įvykių epicentre atsidūrė pasienio pareigūnai.

„Tuomet ką tik susikūrusiose valstybės institucijose dirbę pareigūnai – tikrieji didvyriai. Ypatingus žygdarbius jie atliko nepaisant apgailėtinų finansinių ar materialinių aplinkybių: ginkluotės, uniformų ar transporto“, – sako filmo prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Dokumentinio filmo kūrėjai, remdamiesi oficialiu dokumentu – Aukščiausiojo teismo nuosprendžiu OMON milicininkui K. Michailovui ir interviu su aukščiausiais to meto valstybės, teisėsaugos pareigūnais, nužudytų pareigūnų kolegomis, šeimos nariais,  atkuriamosios dokumentikos forma kiek įmanoma tiksliau atkurs liepos 31-osios įvykį Medininkų pasienio poste.

„Filmas žiūrovus perkels į blokados laikus. Išgirsime pareigūnų dialogus, tikrus radijo ir televizijos pranešimus, pajusime tuo metu valstybėje ir visuomenėje tvyrojusią atmosferą. Tai – laiko mašina tiesiai į tragiškus 1991 metus. Aplinkybes, su kuriomis tuomet susidūrė pareigūnai, šiandien sudėtinga ir įsivaizduoti“, – teigia E. Jakilaitis.

Vilniaus kino biuras informuoja, kad 2021 m. birželio 1 d. 23.00–23.30 val. filmavimo darbai vyks skvere prie Antakalnio ir L. Sapiegos gatvių sankryžos, trumpam (iki 5 min.) draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Antakalnio ir L. Sapiegos gatvėse. Atkreipiame dėmesį, kad filmavimo metu bus imituojamas savadarbio įtaiso sprogdinimas. 

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą