Studijos

Diskusija „Tarp eilučių“ keliasi į festivalį „Būtent!“ Birštone

Kultūros ministerija šį šeštadienį, rugsėjo 3 d., 12.30 val. kviečia į Birštone, diskusijų festivalio „Būtent!“ erdvėje „Pokyčio Lietuva“, vyksiančią diskusiją „Tarp eilučių“: socialiniai tinklai – jaunimo kelrodis ar klystkelis?“.

Tyrimai rodo, kad Lietuvos jaunimas naujienas labiau seka socialiniuose tinkluose, o ne tradicinėje žiniasklaidoje, be to, pagal kritišką informacijos viešojoje erdvėje vertinimą esame vieni iš autsaiderių Europos Sąjungoje.

Diskusijoje bus aptariama, ką apie visuomenę pasako tyrimų duomenys, kaip tokie medijų vartojimo įpročiai, socialinių tinklų kultūra, veikimo mechanizmai paveikia tai, kaip jaunimas mato visuomenėje vykstančius reiškinius. Ar tokios tendencijos gali vesti visuomenės radikalėjimo link ir kelti pavojų demokratijai? Kartu bus bandoma suprasti, kokias visuomenei, demokratijai aktualias socialinių tinklų naudas galime įvardyti apskritai bei žvelgdami į pastarojo meto įvykius Lietuvoje ir pasaulyje. Taip pat bus nagrinėjamos naujausios socialinių tinklų tendencijos, aptariamas platformų, kuriose taikomi mažesni turinio apribojimai, iškilimas ir keliami iššūkiai.

Diskusijoje dalyvaus komunikacijos specialistė, projektų vadovė komunikacijos agentūroje „Fabula Rud Pedersen Group“ Indrė Vareikytė, kaip nepriklausoma ekspertė rašanti straipsnius dezinformacijos tema, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros docentas Andrius Šuminas, kurio moksliniai interesai apima politinę komunikaciją, socialines medijas, naujienų ir informacijos šaltinius, žiniasklaidos transformaciją, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto docentas Antanas Kairys, tyrinėjantis žiniasklaidos ir interneto psichologiją, asmenybės bruožus, evoliucinę psichologiją, ir nuomonės formuotojas, „Laisvės TV“ socialinių tinklų naujienų apžvalgininkas Paulius Mikolaitis (Paul de Miko).

Diskusijos moderatorė – žurnalistė, LRT televizijos, radijo laidų kūrėja ir vedėja Gerūta Griniūtė.

Renginys yra Kultūros ministerijos organizuojamo renginių ciklo „Tarp eilučių“, skirto aptarti medijų ir informacinį raštingumą įvairiose kultūros srityse, dalis.

Diskusija taip pat bus transliuojama Kultūros ministerijos „Facebook“ paskyroje.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą