Verslas

Didžiausioje Skandinavijos šalyse parodoje — dėmesys Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonei

Šiais metais net 29 Lietuvos verslo įmonės dalyvavo verslo misijoje į Švedijos Jonšiopingo regioną bei Lietuvos ir Švedijos verslo forume „Išmanioji gamyba“, lapkričio 14-17 dienomis vykusiame didžiausios Skandinavijoje „Elmia Subcontractor“ parodos metu. Potencialius partnerius iš Švedijos domino Lietuvos gamybos iš metalo lakštų, plastiko liejimo bei robotikos įmonės.

„Švedija jau daugelį metų yra viena didžiausių užsienio investuotojų Lietuvoje. Dirbdami su Švedijos kapitalo įmonėmis, pastebime didelį Lietuvos verslo potencialą ir galimybes plėstis į Švedijos rinką. Verslo misijoje Jonšiopinge dalyvauti ypač skatinome Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės įmones. „Elmia Subcontractor“ su tūkstančiais potencialių partnerių Švedijoje joms buvo puiki galimybė užmegzti kontaktus, kurie po kurio laiko galėtų peraugti į realius verslo ryšius“, — kalba Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje vykdančioji direktorė Laura Burauskienė.

Švedijos interesą plėtoti intensyvesnius ryšius su Lietuva rodo tai, kad į Jonšiopingą susitikti su Lietuvos verslo misijos dalyviais buvo atvykęs Švedijos parlamento Ekonomikos komiteto pirmininkas Mats Green, pranešimus skaitė Jonšiopingo universiteto Verslo fakuleto, Mokslo parko, savivaldybės bei Jonšiopingo prekybos rūmų atstovai.

Jonšiopingo parodų ir konferencijų centre Lietuvos verslo įmonėms buvo įrengti du stendai, skirti dvišaliams susitikimams su potencialiais partneriais. Misijos organizatoriai padėjo Lietuvos verslininkams užmegzti kontaktus su „Elmia“ centro parodoje dalyvaujančiomis įmonėmis bei Čekijos, Danijos ir Suomijos verslus vienijančiomis organizacijomis.

145 tūkst. gyventojų turinti Jonšiopingo savivaldybė, turinti gerai išvystytą kelių, geležinkelių ir oro transporto infrastruktūrą, yra strategiškai itin patogi vieta plėtoti verslą. Jonšiopinge veikia daugiau nei 14 tūkst. verslo įmonių, tarp kurių tokie vardai kaip „Husqvarna“, IKEA bei SAAB.

Misiją organizavo Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje ir Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA.

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą