Verslas

„Narbuto“ grupė didindama eksporto apimtis investuos dar 8 mln. eurų

Biuro baldų gamybos ir prekybos įmonių grupė „Narbutas“ 2018-siais metais sparčiai didino eksporto apimtis ir žengė į JAV ten įsteigdama įmonę. Eksportas 2018 metais sudarė 88% konsoliduotų grupės pardavimų, kurie siekė 75 mln. EUR. Tai yra 47% daugiau nei 2017 m. Grupės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) praėjusiais metais buvo 14,2 mln. EUR.

Lietuvių kapitalo įmonių grupės produktai 2018 metais buvo eksportuojami į 60 pasaulio šalių. Daugiausia lietuviškų baldų parduodama Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje taip pat Lietuvoje. Pasak „Narbuto“ marketingo vadovės Lietuvoje Gabrielės Vaitonytės, labiausiai augančios rinkos 2018 m. buvo Vokietija (109% augimas), Prancūzija (76% augimas) bei Rytų šalys, įskaitant Kazachstaną, Moldovą, Ukrainą, Baltarusiją, Uzbekistaną, Armėniją, Gruziją.

„Tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Prancūzijoje ar Vokietijoje itin vertinama mūsų produkcija. Esame gerai įsigilinę į šiose rinkose esančių klientų poreikius biuro baldams ir gebame juos atliepti pasiūlydami itin konkurencingą kokybės ir estetikos derinį už patrauklią kainą. Tai yra mūsų globalios plėtros sėkmės priežastis“ – komentuoja įmonės atstovė.  

„Narbuto“ baldus platina 600 prekybos partnerių visame pasaulyje.

Įžvelgdamas didelį Amerikos rinkos potencialą plėtrai, įmonių grupė praėjusiais metais Niujorke įsteigė įmonę „Narbutas USA“. Pasak G. Vaitonytės, šiame žemyne įmonė jau pradėjo ir aktyvius rinkodaros veiksmus: pirmą kartą dalyvavo vienoje svarbiausių kasmetinių dizaino parodų „NeoCon“ (Čikagoje, JAV). „Dalyvavimas pasiteisino, todėl lietuvių gamintoją čia bus galima sutikti ir šiais metais“ – sako ji. Europoje biuro baldų inovacijas „Narbutas“ pristatė didžiausioje specializuotoje parodoje „Orgatec“ (Kelne, Vokietijoje).

„Narbuto“ grupės pardavimai Lietuvoje 2018 m. lyginant su 2017 m. augo 47% ir sudarė 9 mln. EUR.

Sparčiai skverbiantis į užsienio rinkas įmonė didino pajėgumus ir gamybos apimtis. Modernizavus gamyklą Ukmergėje, joje buvo įdarbinta beveik 180 naujų darbuotojų. Iš viso darbuotojų skaičius grupėje augo 35% ir 2018 m. joje dirbo 924 darbuotojai.

Planuose 8 mln. eurų investicijų ir saulės jėgainė

Praėjusiais metais „Narbutas“ modernizavo ir plėtė gamybines patalpas Ukmergėje. Atsinaujinimo projektas buvo vertinamas 7 mln. eurų. Šiais metais įmonė planuoja investuoti dar daugiau. 8 mln. eurų bus skirta įrenginių atnaujinimui ir saulės jėgainės statybai. „Atsakinga gamyba yra svarbus mūsų veiklos prioritetas – tai neatsiejama nuo „Narbutas“ produktų ilgaamžiškumo, kokybės ir daugelio kitų parametrų, todėl procesų efektyvinimas ir įmonės sąmoningumas renkantis išteklius visuomet yra prioritetas. Džiaugiamės, kad šiemet šioje srityje žengiame svarbų žingsnį – ant gamybinio pastato turėsime saulės jėgainę“ – komentuoja G.Vaitonytė.

Įmonių grupę „Narbutas“ sudaro: UAB „Narbutas Furniture Company“, UAB „Narbutas“, UAB „Narbutas Marketing“, SASU „Narbutas France“, „Narbutas Nordic“, „Narbutas“ Gmbh, „Narbutas LTD“ ir „Narbutas USA“, INC.

Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB

Parašykite komentarą