Nekilnojamas Turtas

Didžiausiame Europos NT prekės ženklų vertinime – aukšta pozicija Lietuvos bendrovei „Darnu Group”

Didžiausiame kasmetiniame Europos nekilnojamojo turto (NT) prekės ženklų rinkos tyrime aukštą poziciją užėmė Lietuvos įmonė. Dešimtus metus iš eilės Europos Nekilnojamojo turto prekės ženklų instituto skelbiamame reitinge antrąją vietą tarp aukščiausiai vertinamų NT vystytojų Baltijos šalyse užėmė bendrovė „Darnu Group“. Lietuvos įmonė surinko 83,51 prekės ženklo vertės balo iš 100 galimų ir nusileido tik estų „Kapitel“ (88,12 balo).

Trečiąją poziciją Baltijos šalių NT vystytojų vertinime užėmė latvių „Castor Construction“ (79,62 balo). Tyrimo santrauka publikuojama internete, o išsami, beveik 250 puslapių ataskaita kartu su specialistų komentarais išleidžiama atskiru žurnalu. Šio žurnalo redakciją sudaro skirtingų sričių mokslų daktarai.

Savo žodį tarė 91 tūkst. ekspertų

Berlyne ir Vienoje įsikūręs institutas kasmet vertina NT rinkos prekės ženklų vertę, apklausdamas kiekvienos šalies architektus, turto valdytojus, brokerius, bankus, konsultantus, investuotojus, advokatus ir kitų susijusių verslų atstovus. Jų prašoma skirtingais kriterijais įvertinti NT srities prekės ženklus pagal jų kuriamą vertę. Iš viso 2018 metų tyrime apklausta daugiau nei 91 tūkst. verslo šakos ekspertų, kurie įvertino daugiau nei 1600 NT prekės ženklų.

„Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė, žurnalų redaktorių sprendimu, cituojama kaip viena iš 22 Europos verslo lyderių, pripažintų nekilnojamojo turto tendencijų formuotojais. Redaktoriai paprašė jų pakomentuoti, kokie kriterijai lemia tiek klientų palankumą, tiek konkurentų įvertinimą ir formuoja modernių NT vystytojų veiklos kryptis.

„Kiekvienu įgyvendinamu projektu siekiame prisidėti prie kokybiškų, ilgaamžių pastatų ir juos supančios aplinkos kūrimo, kad jie ne tik šimtmečiais puoštų miestus, bet ir darniai susilietų su aplinka. Piešiame naują miesto veidą, kuris džiugintų žmones ir tolimoje ateityje. Esame darnių projektų vystytojai – atidžiai renkame kiekvieną detalę, daug investuojame į darbo kokybę, dėmesingai renkamės medžiagas ir šiuolaikiškus, patikrintus sprendimus, kad pasiektume geriausią rezultatą. Džiaugiamės, kad tai vertina ir savo sričių profesionalai“, – žurnale cituojama S. Survilaitė-Mekionienė.

Tyrimas apima visos Europos nekilnojamojo turto ir susijusios pramonės prekės ženklus. Jie atskirai vertinami pagal verslo sritį ir klasifikaciją rinkoje. Į galutinį vertinimą atskleidžiantį žurnalą papuola tik geriausių bendrovių dešimtukai arba trejetukai (priklausomai nuo regiono dydžio), vertinami pagal jų pozicijas šalyje, sektorių ir turto klasę. Tyrimo autoriai suskirstė reitingo objektus į dešimt skirtingų geografinių grupių. Lietuva kartu su Latvija ir Estija priskirta Baltijos šalių grupei.

Baltijos šalių ekonomikos augimas smarkiai paremtas NT plėtra

Reitingo ataskaitos žurnale taip pat pateikiamos tyrėjų įžvalgos ir analizė apie NT turto ir vystymo įmonių darbdavio įvaizdžio strategijas, skirtingų rinkų tendencijas, bendrą Europos situaciją, dirbtinio intelekto atėjimą į NT sritį bei išskirti įdomiausi projektai.

Žurnale pastebima, kad aukštas praėjusių metų ekonomikos augimas visose trijose Baltijos šalyse buvo smarkiai paremtas statybų verslo sėkme. Nekilnojamojo turto vystytojai yra ypatingai aktyvūs biurų ir prekybos centrų sektoriuose, o rinką formuoja pirkėjai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Norvegijos bei JAV.

Bendrovė „Darnu Group“ per 25 veiklos metus įvykdė dešimtis gyvenamosios ir verslo paskirties bei viešosios ir privačios partnerystės nekilnojamojo turto projektų, taip pat dirba turizmo bei sporto industrijose. Šiuo metu didžiausi „Darnu Group“ projektai – Vilniaus Senamiestyje vystomas gyvenamųjų ir komercinių pastatų rajonas „Paupys“ bei verslo centras „Park Town.

Parašykite komentarą