Įvairenybės

Didžiausia koralinių rifų atkūrimo iniciatyva pasaulyje: siekiama grąžinti namus vandenynų gyvūnijai

Apie 40 tūkst. kvadratinių metrų sunykusių koralinių rifų iki šiol jau atkurta Indonezijos Sulawesi salą supančiuose vandenyse, o iki 2029 m. ketinama atkurti 185 tūkst. kvadratinių metrų koralinių rifų visame pasaulyje. Tai – ambicinga vietos bendruomenių, organizacijos „The Nature Conservancy“ ir „Mars“ korporacijos prekės ženklo „Sheba“ iniciatyva, išsiskirianti ne tik svarbiu indėliu į gamtos išsaugojimą, bet ir originalia idėja: Indonezijoje atkurtieji koraliniai rifai sudaro žodį HOPE („viltis“), o šio vandenų gelmėse slypinčio žodžio palydovinį vaizdą kiekvienas gali pamatyti, naudodamasis „Google Earth“ programa. 

„SHEBA Hope Reef“ – didžiausias pasaulyje koralinių rifų atkūrimo projektas, kuriuo siekiama užtikrinti šios sudėtingos ekosistemos, kurioje gyvena apie 25 proc. visų žinomų jūros gyvūnų rūšių, gyvybingumą. Vien koralų rifuose aptinkamų žuvų rūšių – apie 4000.

„Mars Petcare“ padalinio, rinkai tiekiančio gyvūnų augintinių maistą ir kitas augintinių priežiūros priemones, kačių maisto prekės ženklas „Sheba“ kampanijai pasirinko „Hope“, vilties simbolį, kuris iliustruoja, kaip nesunkiai ir greitai galima pasiekti pozityvių pokyčių gelbstint vandenynų gyvūniją.

„Koralų rifai Indonezijoje buvo beveik išnykę, tačiau dabar jie sparčiai atkuriami, įgyvendinant daugiau nei dešimtmetį trukusiais tyrimais pagrįstą projektą.  Dirbtinis rifas kuriamas greitai ir efektyviai, panaudojant paprastas šešiakampes metalo konstrukcijas, aplipdytas smėliu, paimtu nuo nykstančio rifo. Darbams naudojamos paprastos medžiagos, tad iniciatyva ne tik prisideda prie gamtos išsaugojimo, bet ir į šias pastangas įtraukia vietos bendruomenes“, – pasakoja profesorius Davidas Smithas, vyriausiasis jūrų mokslininkas „Mars“ korporacijoje.

„Labai svarbu, kad visi sektoriai įsitrauktų į sprendimų, susijusių su klimato kaitos iššūkiais, paieškas. Itin sveikintina, kai į vandenyno išteklių atkūrimą investuoja verslas, priklausomas nuo vandenynų ir žuvų išteklių. Kompanijos imasi drąsių ir pažangių veiksmų šioje srityje“, – BBC citavo dr. Heather Koldewey, jūrų mokslininkę.

Vieno iš dalies atkurto rifo Sulawesi pietvakarinėje pakrantėje koralų danga nuo ankstesnių 5 proc. jau  padidėjo iki 55 proc. Iki 2029 m. tikimasi atkurti visą rifą, kuriame jau ir dabar gausu jūrų gyvūnijos, įskaitant ryklius ir vėžlius. 

Koralų rifų Indonezijoje atkūrimo kampanijos dalimi tapo ir trumpas „YouTube“ viešinamas įrašas „The Film That Grows Coral“ – kiekviena jo peržiūra generuoja lėšas iš reklamos, kurias organizacija „The Nature Conservancy“ skiria koralinių rifų atkūrimui.

„SHEBA Hope Reef“ iniciatyva – trumpame vaizdo įraše:

https://www.youtube.com/watch?v=Nfhq4b4p1I0

„Ši iniciatyva simbolizuoja viltį, kad vandenynai bus apsaugoti, o gyvybiškai svarbios ekosistemos bus atkuriamos. „The Nature Conservancy“ ir kiti mūsų ilgamečiai partneriai, dalyvaujantys projekte, stengsis įkvėpti ir kitus prisidėti prie sveikos, klestinčios planetos kūrimo tiek žmonėms, tiek gyvūnams“, – sakė „Mars Petcare“ padalinio „Mars Pet Nutrition“ prezidentė Tracey Massey.

„SHEBA Hope Reef“ iniciatoriai pradėjo rifų atkūrimo darbus ir dviejose Didžiojo barjerinio rifo dalyse prie Australijos. Didysis barjerinis rifas yra didžiausia planetos biologinė struktūra, tačiau ją dengiantys koralai sparčiai nyksta. Jei šie procesai nesustos, pasekmės būtų katastrofiškos jūrų augalijai ir gyvūnijai, perspėja Australijos mokslininkai.

Nesiimant jokių veiksmų, apie 90 proc. pasaulio koralinių rifų iki 2043 m. gali visiškai išnykti. Tą daugiausia lemia vandenynų teršimas ir nesaikinga žvejyba, vandens temperatūros kilimas, atmosferos tarša bei kiti veiksniai.

Korporacija „Mars“ jau skyrė 10 mln. JAV dolerių koralinių rifų atkūrimo tyrimams, darbams ir bendruomenių įtraukimui. Tai – dalis „Mars“ vykdomo plano „Sustainable in a Generation“, kuriam iš viso ketinama skirti 1 mlrd. JAV dolerių. 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 

MINDAUGAS RUPŠYS

KORPORACINIŲ REIKALŲ VADOVAS REGIONUI

UAB „MARS LIETUVA“

T: +370 46 394 820

E: MINDAUGAS.RUPSYS@EFFEM.COM

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą