Studijos

Diana Nausėdienė susitiko su pabėgėliais iš Ukrainos: kiekvienas žmogus turi prigimtinę teisę gyventi

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienio vakarą lankėsi Alytaus kultūros centre įsikūrusiame pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centre.

Nausėdienė kartu su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu bendravo su nuo karo savo šalyje nukentėjusių ukrainiečių šeimomis, domėjosi jų emocine būsena ir būtiniausiais poreikiais.

Pasak pirmosios ponios, apgyvendinimo centruose apsistojusioms šeimoms reikalinga visokeriopa parama, todėl stiprus Lietuvos gyventojų susitelkimas teikiant pagalbą – labai reikalingas.

„Svarbus yra nevyriausybinių organizacijų, savivaldybių atstovų vaidmuo – dėkoju ir nuoširdžiai džiaugiuosi visais darbuotojais ir savanoriais, kurie talkina šiuo sunkiu laikotarpiu. Turime būti pasirengę priimti pabėgėlius kiekviename Lietuvos regione. Kiekvienas žmogus turi prigimtinę teisę gyventi, todėl turime remti tai, kas teisinga“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, Lietuvoje apsigyvenusioms ukrainiečių šeimoms ir toliau turėtų būti telkiama ir organizuojama tinkama socialinė parama ir užtikrinamas viešųjų paslaugų – socialinių, sveikatos, švietimo – prieinamumas.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą