Verslas

Dešimt naujų „Wizz Air“ sprendimų, padėsiančių sumažinti kuro sąnaudas, bus įgyvendinta šiemet

„Wizz Air“, ekologiškiausios ir sparčiausiai augančios oro linijos Europoje*, tęsdamos savo įsipareigojimą iki 2030 m. 33 proc. sumažinti anglies junginių emisijas, praneša apie dešimt naujų kuro taupymo iniciatyvų. Anksčiau oro linijos jau įvykdė 25 kuro taupymo iniciatyvas, o dabar dėmesį skiria naujiems sprendimams: užsibrėžta išvystyti modelį, kuris nustatytų nulinės kuro vertės svorį (angl. zero fuel weight), naudoti skrydžių planavimo sistemą, padėsiančią atsisakyti nereikalingų kuro sąnaudų, taip pat tiksliau nustatyti skrydžio faktorius, kad būtų galima tiksliau apskaičiuoti kuro sąnaudas. „Wizz Air“ lyderiauja industrijoje pagal sumažintą sparnų atvartų naudojimą leidžiantis lėktuvams, o tolesnis sparno atvartų optimizavimas išliks ypač svarbi tyrimų kryptis.

„Wizz Air“ pilotams pristatė rekomendacijas, skatinančias naudoti sumažintas sparno atvartų konfigūracijas tiek leidžiantis, tiek kylant, o tai reikšmingai sumažino kuro sąnaudas. Kylant ir leidžiantis sparno atvartai nuleidžiami kuo žemiau, taip pasiekiant silpnesnį pasipriešinimą ir mažesnes kuro sąnaudas. Statistika rodo, kad optimizacijos padeda sutaupyti 2000 tonų kuro, kartu eliminuojant apytiksliai 6000 tonų anglies dioksido per metus.

„Airbus“ skrydžių duomenų analizė, vertinanti sumažintas sparno atvartų konfigūracijas orlaiviams leidžiantis, atskleidė, kad, lyginant su kitomis oro linijomis, „Wizz Air“ industrijoje pirmavo. Atsižvelgiant į skrydžių sąlygas ir saugumą, atvartų naudojimas leidžiantis sutaupo apie 15 kilogramų kuro per vieną kartą. Tai reikštų, kad per metus sutaupytas anglies dioksidas yra lygus 92 300 automobilių kelionėms Vilnius-Šiauliai-Vilnius.

„Didžiuojamės tarp Europos oro linijų turėdami žemiausias anglies dioksido emisijas, tenkančias vienam keleiviui, ir esame įsipareigoję mažinti savo veiklos pėdsakus ir toliau. Kiekvienas pakilimas ir nusileidimas yra galimybė sutaupyti kuro, kiekviena skrydžio fazė yra peržiūrima ieškant naujų optimizacijos galimybių, o dėl šių iniciatyvų vykstantis anglies dioksido emisijos mažėjimas yra reikšmingas. Kartu su modernia flotile ir keleivių krovos pajėgumų didinimu, užtikriname, kad mūsų ekologiškiausios oro linijos Europoje yra geriausias pasirinkimas norintiems skristi“, – sako Heiko Holm, „Wizz Air“ vyriausiasis operacijų vadovas.

Kartu su kitomis kuro taupymo iniciatyvomis, oro linijos yra įsipareigojusios papildyti savo flotilę moderniausia „Airbus neo“ orlaivių grupe, kuriai būdingas išskirtinis kuro sąnaudų efektyvumas ir puikios aerodinaminės savybės, taip pat įmontuoti krypties vairai, mažinantys pasipriešinimo trikdžius. „Neo“ orlaiviai išskiria 43 proc. mažesnę triukšmo taršą bei 50 proc. mažiau azoto oksido. Vidutinis „Wizz Air“ orlaivio amžiaus yra 5 metai, o tai leidžia būti jauniausių oro linijų flotilių pasaulyje. Tikslingas skrydžių tinklas padeda išvengti nebūtinų jungiamųjų skrydžių, o kabinose naudojamos lengvos medžiagos užtikrina aukštą „Wizz Air“ efektyvumas. Dėl šių ir daugelio kitų iniciatyvų „Wizz Air“ yra ekologiškiausios oro linijos Europoje.

* „Wizz Air” anglies dioksido emisija buvo mažiausia lyginant su Europos avialinijomis 2019 metais (57.2 g/km vienam keleiviui)

Apie „Wizz Air“

„Wizz Air“, sparčiausiai besiplečianti ir ekologiškiausia Europos oro linijų bendrovė, valdo 134 „Airbus A320“ ir „A321“ orlaivių parką. Atsidavusių aviacijos profesionalų komanda teikia aukščiausios kokybės paslaugas už prieinamą kainą. „Wizz Air“ skrydžius finansiniais metais F20, kurie baigėsi 2020 m. kovo 31 d., rinkosi 40mln. keleivių. „Wizz Air“ akcijos skelbiamos Londono vertybinių popierių biržoje (trumpinys – WIZZ). Neseniai skrydžių bendrovė pateko į dešimties saugiausių oro linijų bendrovių pasaulyje reitingą, sudarytą vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com. Taip pat gavo „2020 metų aviakompanijos“ apdovanojimą, kurį bendrovei įteikė „Air Transport Awards“. Tai itin vertinamas ir aukštas apdovanojimas, kurį gali gauti asmuo ar oro linijų bendrovė, išsiskyrusi puikiais rezultatais, naujovėmis ir puikiomis paslaugomis.

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą