Sportas

Deloitte tyrimas: TOP 20-ies futbolo klubų pajamos pasiekė rekordinę 6,6 mlrd. eurų sumą

Audito ir verslo konsultacijų bendrovė Deloitte jau devynioliktą kartą paskelbė Futbolo pinigų lygos tyrimo rezultatus, kurio tikslas yra reitinguoti daugiausiai uždirbančius pasaulio futbolo klubus. 20-ies daugiausiai uždirbančių klubų pajamos praėjusį sezoną išaugo 8 proc., lyginant su praėjusių metų rezultatais, ir siekė 6,6 mlrd. eurų (5 mlrd. svarų sterlingų).

Aukščiausią Deloitte Futbolo pinigų lygos reitingo poziciją jau vienuoliktus metus iš eilės užėmė „Real Madrid“ klubas, kurio pajamos 2014-2015 m. sudarė 577 mln. eurų (439 mln. svarų sterlingų). Komercinės pajamos buvo pagrindinis veiksnys, lėmęs 22,7 mln. eurų išaugusias pajamas, lyginant su praėjusių metų sezonu. Pajamos iš rungtynių padidėjo 9,1 mln. eurų, tačiau pajamos už parduotas rungtynių transliacijų teises sezono metu sumažėjo 4,3 mln. eurų.

„Pirmą kartą trijų geriausių Futbolo pinigų lygos klubų pajamos peržengė 500 mln. eurų pajamų ribą. „Real Madrid“ dar kartą pademonstravo puikius finansinės veiklos rezultatus, kuriuos lėmė komercinių pajamų augimas. Numatomas „Santiago Bernabéu“ stadiono rekonstrukcijos projektas prisidės prie tolesnio pajamų, gaunamų iš rungtynių, augimo ateinančiais metais“, ‒ teigia Deloitte Sporto verslo grupės partneris Dan Jones.

„Įspūdingi „FC Barcelona“ pasiekimai 2014-2015 m. sezono metu prisidėjo prie finansinės šio klubo sėkmės. Europos čempionai pakilo į antrąją vietą, priversdami „Manchester United“ klubą užleisti šią poziciją, ir pasiekė pajamų augimą visose verslo srityse ‒ organizuojant rungtynes, parduodant rungtynių transliacijų teises ir vykdant komercinę veiklą“, ‒ pridūrė Dan Jones.

„Manchester United“ klubas, nors ir smuktelėjo lentelėje viena pozicija žemiau ‒ į trečiąją vietą, ‒ išlieka daugiausiai uždirbančiu klubu „Premier“ lygoje ‒ jo pajamos siekė 519,5 mln. eurų (395,2 mln. svarų sterlingų). „Chelsea“ klubas nukrito viena pozicija žemiau ‒ į aštuntąją vietą, tuo tarpu „Arsenal“ ‒ pakilo į septintąją vietą. „Manchester City“ ir „Liverpool“ yra kiti du klubai, kurie rikiuojasi „Premier“ lygos sąrašo pirmajame dešimtuke, atitinkamai užimdami šeštąją ir devintąją vietas.

„Nepaisant kasmet mažėjančių pajamų, tai, kad „Manchester United“ klubas užima vieną iš trijų aukščiausių Pinigų lygos sąrašo pozicijų, rodo tvirtus klubo verslo modelio pagrindus. Sugrįžimas į Čempionų lygos futbolą bei daugybė sudarytų reikšmingų komercinės partnerystės sutarčių tik sustiprins verslą 2015-2016 m. Atsižvelgiant į tai, nestebintų, jeigu ateinančiais metais „Manchester United“ klubas, kuriam prognozuojamos 500 mln. svarų sterlingų (apie 650 mln. eurų) siekiančios pajamos, pirmą kartą per 12 metų užimtų aukščiausią poziciją Pinigų lygos sąraše“, ‒ teigia Deloitte vyresnysis projektų vadovas Tim Bridge.

Šių metų Futbolo pinigų lygoje taip pat matomas poslinkis tarp didžiausių Europos futbolo milžinų, „Bayern Munich“ klubui nukritus iš trečiosios į penktąją ‒ žemiausią nuo 2006-2007 m. ‒ poziciją. Vokietijos čempionus vienu laipteliu aukščiau aplenkė „Paris Saint-Germain“ klubas – vienintelė Prancūzijos komanda TOP 20-ies klubų sąraše, kurios pajamos augo antrus metus iš eilės ir siekė 480,8 mln. eurų (365,8 mln. svarų sterlingų). Nepaisant sėkmingo „Juventus“ pasirodymo Čempionų lygos kampanijoje ir „Roma“ klubo šoktelėjimo iš 24-osios į 16-ąją poziciją, Italijos klubams tai buvo nuviliantis sezonas atsižvelgiant į pajamų rodiklius. Tiek „Inter“, tiek ir „AC Milan“ klubai praėjusių metų reitinge nukrito dviejomis pozicijomis žemiau, pirmą kartą atsidurdamos arti iškritimo ribos Pinigų lygos TOP 20 sąraše.

„2014-2015 m. Pinigų lygos reitingas rodo, jog „didžiojo penketo“ Europos lygoms tai buvo dar vieni augimo metai. Mes taip pat pastebėjome sulėtėjusį penkių aukščiausiose pozicijose esančių klubų augimą, jų pajamoms didėjus vos 4 proc. per metus, lyginant su 11 proc. siekusiu augimo rodikliu ankstesniais metais. Naujiesiems klubams gali būti sudėtinga prasiveržti į TOP 10 sąrašą trumpalaikėje perspektyvoje, atsižvelgiant į tai, jog pajamų atotrūkis tarp 10-osios ir 11-osios vietų sudaro 43,3 mln. eurų“, ‒ pridūrė Dan Jones.

10 proc. siekęs svaro sterlingo sustiprėjimas euro atžvilgiu buvo naudingas Anglijos klubams. Rekordinis devynių „Premier“ lygos klubų skaičius pateko į šių metų TOP 20 reitingą ‒ tai yra vienu klubu daugiau nei praėjusiais metais sudarytame reitinge. Pirmąjį kartą pasirodęs 2005-2006 m. sezone „West Ham United“ klubas, kurio pajamos pakilo 5,9 mln. svarų sterlingų iki 122,4 mln. svarų sterlingų (160,9 mln. eurų), dar kartą papildė didžiausias pajamas generuojančių klubų elito gretas. „Premier“ lygos klubai šiuo metu dominuoja TOP 30-uko sąraše, iš kurio 17 klubų žaidė „Premier“ lygoje 2014-2015 m. sezone.

„Nepaisant nuviliančių „Premier“ lygos klubų pasirodymų pastarosiose varžybose su kitais Europos klubais, jie ir toliau užima lyderių pozicijas gaunamų pajamų atžvilgiu. Dėka naujų „Premier“ lygos transliacijų teisių pardavimo sandorių, sudarytų siekiant užtikrinti kur kas didesnes pajamas iš savo rungtynių transliacijų 2016-2017 m., tikimės, jog „Premier“ lygos klubus pamatysime sutvirtinant savo pozicijas TOP 30-uke ateinančiais metais, vildamiesi, jog kai kurie iš šių klubų užkops į TOP 20-uke esančias pozicijas“, ‒ pabrėžė T. Bridge.

Apie Deloitte

„Deloitte“ yra vadinamos „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovė, ir grupei priklausančios bendrovės narės, kurių kiekviena yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. Daugiau informacijos apie oficialią „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“ struktūrą galite rasti www.deloitte.lt

„Deloitte“ teikia audito, mokesčių, finansų konsultacijų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis „Deloitte“ įmonių tinklas bei ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientui daugiau galimybių efektyviau siekti tikslų, kad ir kur jis vykdytų savo veiklą. Daugiau nei 225 000 „Deloitte“ darbuotojų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą