IT naujienos

DĖL NEOFICIALIŲ IT ADMINISTRATORIŲ SMULKIOS BENDROVĖS PRARANDA MILIJARDUS

„Microsoft“ užsakymu atlikto bendrovės „AMI-Partners“ tyrimo duomenimis smulkios bendrovės kasmet praranda 24 mlrd. JAV dolerių vertės produktyvių darbo valandų, nes IT priežiūrai neskiria tinkamo dėmesio ir ją atiduoda tvarkyti geriausiai apie technologijas nusimanančiam darbuotojui. Nuostolį bendrovės patiria dėl laiko, kurį darbuotojai praleidžia tvarkydami IT sistemas ir neatlikdami savo tiesioginių darbo funkcijų.

Tyrimas atskleidė, kad tokie neoficialūs IT administratoriai vidutiniškai praranda šešias valandas per savaitę arba 300 valandų per metus produktyvaus darbo. Nors daugelis tokių administratorių pasitiki savo techniniais sugebėjimais, jie pripažįsta, kad jų darbo produktyvumas mažėja dėl nuolatinių IT problemų sprendimų.

Net 30 proc. tyrime dalyvavusių neoficialiųjų IT administratorių pažymėjo, kad jiems IT priežiūra trukdo dirbti, o 26 proc. pripažino, kad neturi reikiamų žinių tuo užsiimti. Šeši iš dešimties tyrimo dalyvių norėtų supaprastinti jų darboviečių IT sistemas ir nusimesti kasdieninių IT priežiūros darbų naštą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad bendrovės, kuriose dirba daugiau nei 15 darbuotojų praranda dar daugiau produktyvių darbo valandų nei įmonės, kuriose dirba mažiau darbuotojų.

„Daugelis smulkių verslų neturi lėšų profesionaliai IT priežiūrai, todėl visą sistemų administravimą patiki labiausiai technologiškai išsilavinusiam darbuotojui. Kaip rodo tyrimo rezultatai neoficialiai įdarbinant vieną kolegų IT administratoriumi gali nukentėti darbo produktyvumas, kuris gali neigiamai paveikti bendrovės pajamas ir pavirsti labai dideliu konkurenciniu trūkumu. Smulkios bendrovės turėtų pasvarstyti apie debesijos sprendimų pritaikymą ir pamėginti sumažinti kasdieninių IT priežiūros darbų poreikį“, – sakė „AMI-Partners“ įkūrėjas Andy Bose.

Nuostolius padėtų sumažinti debesijos sprendimai

Darbuotojai, kurie drauge su savo tiesioginėmis pareigomis atlieka ir IT administratorių darbus, rodo susidomėjimą debesijos sprendimais bei ieško sprendimų kaip bent dalį IT infrastruktūros perkelti į debesis. Trečdalis apklaustųjų norėtų daugiau IT investicijų skirti išoriniams paslaugų tiekėjams arba debesijos kompiuterijai.

Daugiausiai laiko prie IT priežiūros darbų praleidžiantys neoficialūs IT administratoriai labiausiai norėtų skirti daugiau lėšų debesijos sprendimams. 66 proc. apklaustųjų teigė, kad šie sprendimai padėtų išspręsti saugumo ir privatumo klausimus, 61 proc. didžiausiu interesu įvardijo sistemų patikimumą, 53 proc. labiausiai domėjosi galimybėmis sprendimus integruoti į esamą IT infrastruktūrą, o 46 proc. išreiškė susirūpinimą dėl ribotų debesijos sprendimo galimybių.

„Tinkamai sukonfigūruotas debesijos sprendimas gali tapti revoliuciniu IT sprendimu mažoms ir vidutinėms įmonėms. „Microsoft“ debesijos sprendimai gerokai palengvina neoficialiųjų IT administratorių darbą ir užtikrina aukštesnės kokybės IT sprendimus“, – sakė Tarptautinio „Microsoft“ smulkaus ir vidutinio verslo departamento prezidentas Thomas Hansen.

Dėl neefektyvaus IT valdymo prarandama apie 30 proc. investicijų

Neoficialių IT administratorių tyrimas buvo atliekamas Australijoje, Brazilijoje, Čilėje, Indijoje ir JAV. Tyrime dalyvavo 538 neoficialūs IT administratoriai, dirbantys bendrovėse, kuriose yra ne daugiau nei 100 darbuotojų. Paskaičiuota, kad penkiose tyrime dalyvaujančiose šalyse apytiksliai 3,8 mln. smulkių bendrovių IT yra prižiūrimos neoficialių IT administratorių. Tyrimo metu paskaičiuota, kad tokios bendrovės kasmet į IT ir telekomunikacijas investuoja 83 mlrd. JAV dolerių.

Daugiau informacijos apie debesų kompiuterijos sprendimus, tokius kaip „Office 365“ galima rasti šioje svetainėje. Pilną tyrimo versiją galima parsisiųsti iš šios svetainės.

Apie „Microsoft“:
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Parašykite komentarą