Kelionės

Dėl ekonominės situacijos šiemet Graikija turistams svetinga kaip niekada

Pastaruoju metu Graikija dominuoja ekonomikos naujienose, nustelbdama iki tol buvusią stipriausią Graikijos pusę – turizmą. Tačiau keliones į Graikijos kurortus organizuojantis kelionių operatorius „Novaturas“ pastebi, kad ši sudėtinga situacija šios šalies gerbėjams leidžia sukurti geriausias galimybes atostogauti Graikijos kurortuose – tiek finansine, tiek svetingumo prasme.

Turizmo sritis sukuria net 16 proc. Graikijos bendrojo vidaus produkto ir prisideda prie 18 proc. darbo vietų šalyje išlaikymo.

„Galite įsivaizduoti, koks gyvybiškai svarbus visai šaliai yra turizmas. Patys graikai tai puikiai suvokia, todėl nenorėdami, kad dar ir galimas įplaukų iš turizmo mažėjimas apsunkintų šalies ekonomiką, stengiasi kaip įmanydami. Patrauklesni pasiūlymai, mažesnės kainos, didžiausias svetingumas, koks tik iki šiol buvo šioje šalyje – visa tai galima nesunkiai pastebėti lankantis Graikijoje“, – teigia „Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

Anot jo, turizmas gali būti viena iš svarbiausių Graikijos atramų, prisidedančių prie ekonominės situacijos gerinimo.

„Ir tai suvokia ne tik graikai – pavyzdžiui, kai kuriose Europos šalyse prasidėjo kampanijos, skatinančios atostogauti Graikijoje ir taip prisidėti prie pagalbos šiai šaliai. Tuo labiau, kad kai kurie Graikijos kurortai šiuo metu kainos prasme neturi konkurentų visame Viduržemio jūros regione – pavyzdžiui, šiuo metu atostogų kainos Chalkidikės pusiasalyje arba Rodo saloje yra vienos geriausių iš visų „Novaturo“ siūlomų kurortų pietinėje Europoje“, – pastebi L. Aldonis.

Praėjusi vasara turizmo prasme Graikijai buvo rekordiškai sėkminga, šiemet taip pat tikimasi neslūgstančio susidomėjimo šios šalies kurortais, kuris praėjusių metų rezultatą leistų pagerinti dar apie 10 proc. „Jau dabar matome, kad nepaisant visų sunkumų, Graikija ir toliau išliks populiariausių turizmo krypčių pasaulyje dvidešimtuke“, – prognozuoja „Novaturo“ vadovas.

Kelionių organizatorius „Novaturas“ būsimam vasaros kelionių sezonui siūlo 4 atostogų kryptis Graikijoje: Kretos, Koso ir Rodo salas bei Chalkidikės pusiasalį.

Šiai vasarai „Novaturas“ siūlo 15 poilsio kelionių krypčių: be minėtų Graikijos kurortų lietuviai galės atostogauti Turkijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Maljorkoje, Andalūzijos regione Ispanijoje, Kipre, Sicilijoje, Portugalijoje ir Egipte.

Planuojama, kad šiemet vasaros kelionių sezono metu su „Novaturu“ ilsėsis per 100 tūkst. poilsiautojų iš Baltijos šalių.

Parašykite komentarą