Transportas

Dėl bendro atsako į karą Ukrainoje penktadienį šaukiama neeilinė ES transporto ministrų taryba

Šiandien, balandžio 8 dieną, susisiekimo ministras Marius Skuodis nuotoliniu būdu dalyvaus neeilinėje Europos Sąjungos (ES) transporto ministrų taryboje. Susitikimo metu ministrai aptars bendrą atsaką į karą Ukrainoje, iššūkius ir priemones, kaip sustiprinti Europos susisiekimo ir logistikos sektoriaus atsparumą.

Nuotoliniu būdu prie tarybos susitikimo prisijungs ir Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas.

ES ministrai ypatingą dėmesį skirs tolesnei paramai Ukrainai ir jos žmonėms, siekiant supaprastinti karo pabėgėlių iš Ukrainos judumą Europoje, koordinuojant logistikos srautus ir palengvinant humanitarinės pagalbos pristatymą į šią šalį.

Ministras M. Skuodis tarybai ketina pasiūlyti sukurti tarptautinius specialius krovinių vežimo geležinkeliais koridorius su Ukraina, kurie leistų lengviau eksportuoti Ukrainos birius ir kitus krovinius.

Pasak M. Skuodžio, priėmus 5-ąjį sankcijų paketą, taip pat bus prašoma EK užtikrinti valstybėms narėms pagalbą, susijusią su nuosekliu kelių ir jūrų transporto sankcijų išaiškinimu ir vykdymu.

„Vienodas sankcijų taikymas ir vykdymas visoje ES yra esminis dalykas, kad sankcijos agresoriams iš tikrųjų veiktų. Todėl prašome maksimalaus Europos Komisijos įsitraukimo koordinuojant kelių ir jūrų transporto sankcijų vykdymą, kaip tai buvo daroma su aviacijos sankcijomis“, – sako ministras.

Reaguodama į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, ES vasario mėnesį neterminuotam laikui uždarė bendrijos oro erdvę Rusijos orlaiviams. Atsiliepiant į bendrą Baltijos šalių ir Lenkijos raginimą, su 5-uoju sankcijų paketu uždaromos ES sienos Rusijos ir Baltarusijos vilkikams, laivams su Rusijos vėliava taip pat uždraudžiama įplaukti į ES uostus.

Reaguodama į daugiau kaip mėnesį besitęsiantį karą Ukrainoje, Lietuva jau suteikė galimybę Ukrainos vežėjams vykdyti dvišalius ir tranzitinius krovinių vežimus per Lietuvos teritoriją be kelių transporto leidimų.

Pranešimą paskelbė: Žydrūnė Tursaitė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą