Politika ir teisė

Darbo partijos frakcija: Vyriausybė už pinigus pardavė valstybės interesus ir už tai atsakingi ministrai privalo trauktis

Trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė gruodį per Lietuvą į Klaipėdos uostą dar gabensiantys įmonės trąšas, nes pagal sutartį su „Lietuvos geležinkeliais“ Baltarusijos bendrovė už šiuos krovinius atsiskaitė iš anksto.

„Delfi TV“ laidoje „Dienos interviu“ „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas teigė, kad situacija kinta itin greitai. Jis taip pat dar kartą pakartojo, kad tiek Užsienio reikalų ministerija (URM), tiek Susisiekimo ministerija (SUSMIN) buvo informuotos apie gaunamus mokėjimus.

Vadinasi pasak parlamentarės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, tiek URM, tiek SUSMIN ir visa Vyriausybė žinojo apie „Lietuvos geležinkelių“ vadovybės veiksmus ir juos palaikė, prisidengdami teisine sutartimi, todėl Darbo partija reikalauja atsakomybės tų, kurie tų sankcijų prašė.

 „Mes tokius Vyriausybės veiksmus vertiname labai neigiamai. Šiuo metu esant ypač sudėtingai geopolitinei situacijai, bręstant pavojingiems įvykiams Ukrainoje, mūsų nuomone ką tik įvykdyta valstybės interesų ir euroatlantinės partnerystės, draugystės išdavystė. JAV paskelbus sankcijas Baltarusijai Lietuvos ir kitų partnerių prašymu, dabar mes patys tas sankcijas pažeidėme, o Vyriausybė dar žada sankcijų pažeidimą tęsti mažiausiai mėnesį. Mes tai vadiname ne kaip kitaip, bet tikrų tikriausia išdavyste“, – sako Darbo partijos pirmininko pavaduotoja Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

„Lietuvos geležinkeliai“ iki vakar nesuprato, ką jie padarė ir vis dar daro, todėl panašu, kad jiems svarbiausios jų sutartys, o ne valstybės susitarimai. Apie tai byloja valstybinės įmonės komunikacija.

Kaip vakar teigė M. Dubauskas, JAV sankcijos visų pirmiausia privalomos Jungtinių Valstijų juridiniams ir fiziniams asmenims. Mes perėjome prie išankstinių mokėjimų žinodami, kad bankai gali stabdyti mokėjimus nuo gruodžio aštuntos dienos, tam, kad, pervežę produkciją, mes neliktume be apmokėjimo, perėjome prie išankstinių mokėjimų. Tokiu būdu sumažiname riziką, kad paslaugos bus suteiktos, o bendrovė liks be atsiskaitymo.

Darbo partija reikalauja Vyriausybės ir atsakingų institucijų prisiimti atsakomybę už savo veiksmus

Pirmiausia už sukeltą situaciją atsakingas SUSMIN ministras Marius Skuodis, kuris nesuvaldė situacijos savo sektoriuje. Taip pat Vyriausybė bendrai, o ypač URM ministras Gabrielius Landsbergis, nes panašu, kad tyčia nesukoordinavo atsakingų institucijų veiksmų. Visi kas buvo už tai atsakingi privalo atsistatydinti nedelsiant. Jei tai nebus padaryta, reikalausime, kad Premjerė Ingrida Šimonytė prisiimtų visą atsakomybę.

Taip pat reikalaujame situacijos sprendimų, nedelsiant susisiekiant su strateginiais partneriais. Jei anksčiau Vyriausybė priėmė gerai neapgalvotus sprendimus, į kuriuos įtraukė ir partnerius, dabar įvykus tokiam beprecedenčiui atvejui, reikia sutarti dėl tolimesnių vieningų veiksmų. Negalime prarasti partnerių pasitikėjimo ir turime atsakyti už savo žodžius bei veiksmus.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija

Parašykite komentarą