Įvairenybės

Darbo partijos frakcija nepritaria skaidrumo stokojančiam fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje įstatymo projektui

Seimo opozicinė Darbo partijos frakcija nepalaikys Vyriausybės paruošto Fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimo įstatymo projekto, nes jis atvers galimybes piktnaudžiavimams ir neskaidriems procesams Lietuvos pasienyje. Frakcijos vertinimu, dabartinis teisinis reguliavimas suteikia Vyriausybei visas galimybes statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija.

„Pateiktas įstatymo projektas yra žalias ir neišdiskutuotas, parengtas paskubomis, paliekant daug teisinių spragų. Sienos statybos galėjo vykti kur kas anksčiau ir be šio įstatymo, ir jos, beje, jau buvo sėkmingai prasidėjusios, todėl naujo įstatymo priėmimas, neturint galimybės jo nuodugniai apsvarstyti ir išanalizuoti, šiuo metu yra nereikalingas. Svarbiausia yra skaidrumas, o pateiktas projektas jo neužtikrina ir visuomenė negalės žinoti su statybomis susijusių procesų. Mes palaikome sienos statybas, bet jos gali vykti ir be šio įstatymo“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Vyriausybės teigimu, šiandien neeilinėje Seimo sesijoje pateiktas projektas nustato fizinio barjero Lietuvos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimo bendruosius principus ir reikalavimus, taip pat sudaro teisines, finansines ir organizacines sąlygas tokio barjero įrengimui.

Tačiau viešųjų pirkimų tarnybos vadovas anksčiau buvo pripažinęs, kad valstybė gali pradėti barjero statybų procedūras pagal dabartinį teisinį reguliavimą. Frakcijos narių įsitikinimu, šiuo metu svarbiausia yra greitų, visuomenei suprantamų ir skaidrių sprendimų priėmimas. Preliminariais skaičiavimais, barjero įrengimas turėtų kainuoti 150 mln. eurų ir jo statybos truktų apie dvejus metus. Atskiro įstatymo priėmimas leistų šiuos terminus ilginti, o projekto kainą – nepagrįstai didinti.

Darbo partijos frakcija pateikė šiam projektui pasiūlymą, kuriuo siekiama nustatyti, jog tvoros statybai nebūtų galima pirkti prekių ar paslaugų už didesnę nei rinkos kainą.

„Būtinas visiškas skaidrumas. Valdantieji projektą stumia buldozeriu, tad pasinaudojus įstatymo landomis atsiranda tikimybė kažkam pasipelnyti iš sienos statybos. To būti negali, jau turėjome ir auksinių šaukštų, ir tualetų, tad siekiame užkirsti kelią galimai auksinei tvorai. Valstybė turi tikslingai investuoti lėšas ir apsisaugoti nuo galimų piktnaudžiavimo atvejų“, – teigia Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą