Darbas ir karjera

Darbas namuose: kokios pagundos mūsų tyko?

Kompiuteris, internetas ir stalas su kėde. Faktiškai šių priemonių, na, ir kartais dar telefono, užtenka daugeliui vadybininkų, brokerių, rašytojų, žurnalistų, programuotojų, dizainerių, rinkodaros specialistų bei kitų profesijų atstovams. Šios priemonės yra ne tik darbe, bet ir kiekvienuose namuose, tad natūraliai kyla klausimas – kam eiti į darbą, jei galima dirbti iš namų? Tą jau supranta didžiausios pasaulio korporacijos ir sudaro sąlygas darbuotojas dirbti iš namų jei jie to pageidauja. Darbas namuose taip pat yra ir savarankiškai dirbančių (freelancer’ių) kasdienybė. Tačiau toks darbo modelis slepia daugybę pagundų. Kokių ir kaip su jomis kovoti?

Labai sunku atsikelti iš lovos, kuomet žinai, jog nereikia važiuoti kelių ar keliasdešimt kilometrų į darbą, kuomet prie durų nesėdi sekretorė piktu žvilgsniu fiksuojantį kiekvieną pavėlavusį darbuotoją. Todėl pasivartymas lovoje pora valandų ilgiau neatrodo tokia didelė nuodėmė. Visgi, taip itin sutrumpinamas darbo laikas, diena trumpėja, o aktyviausios ir darbingiausios darbo valandos praleidžiamos lovoje arba duše bei valgant vėlyvus pusryčius. Ilgą laiką sėkmingai dirbantys namuose rekomenduoja keltis laiku, tarsi į darbą, sakykime 7:30 ryto, tik jums nereikės stovėto automobilių kamštyje ar važiuoti ilgą kelią į darbą, o tiesiog su kavos puodeliu iš karto sėsti prie kompiuterio ir imtis darbų. Taip pat patartina nedirbti lovoje, o turėti darbo stalą, prie kurio dirbtumėte, o lovą skirkite miegui.

Jei jūsų galvoje sukasi mintis “pažiūrėsiu dar vieną seriją šio serialo ir einu dirbti”, tuomet jūs susiduriate su tipiška darbo namuose pagunda. Filmus, pasivaikščiojimus su draugais bei kitas pramogas naudokite kaip motyvaciją dirbti, o ne priežastį nedirbti. Pasižadėkite sau, jog atlikus vieną ar kitą užduotį apdovanosite save viena serija (bet ne visu sezonu!) mėgstamo serialo. Pripratus prie tokios mąstysenos ir rėžimo, dirbti bus daug lengviau.

Jei darbas internetu pertraukiamas nuolat “iššokančių” skype pokalbio lango pranešimų, facebook žinučių bei kitų socialinių tinklų pranešimų, tuomet tai ne darbas, o katastrofa. Daugelyje įmonių yra blokuojami socialiniai tinklai, pokalbių svetainės, netgi pramoginių naujienų portalai, jei jie tiesiogiai nesusiję su darbu. Ir ne veltui, nes kaskart atliekant darbą internetu kyla pagunda pasitikrinti ar kas neparašė, ar kokia naujiena nesukrėtė pasaulio, o kiekviena tokia minutė yra darbo laiko švaistymas.

Pagundų dirbant namuose yra ir daugiau. Pavyzdžiui, draugai ir giminaičiai, kurie nuolat turi prašymų ir pasiūlymų galvodami, jog jei dirbate namuose, tai turite daug laisvo laiko. Visgi, tiesa ta, jog darbas lieka darbu ir jis turi būti atliktas laiku. Todėl pirmiausia planuokite savo darbo dieną taip, kad visi darbai būtų atlikti, o tuomet apdovanokite save trupučiu pramogų.

One Comment

  • gerdunka222

    Na taip, darbas namuose ne visiems tinka..Kartais labai pristingi motyvacijos darbuotis, kai aplink matai ką susitvarkyti reikia.. Dėl to verta pasinaudoti paieška ir susirasti kitą darbą, kuris motyvuotų dirbti.

Parašykite komentarą