Verslas

Darbą pradeda naujoji ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė

Šiandien po priesaikos Seime ekonomikos ir inovacijų ministrės pareigas pradeda eiti parlamentarė Aušrinė Armonaitė. Ji pakeitė beveik pusmetį ministerijai vadovavusį Rimantą Sinkevičių.

A. Armonaitė savo darbo prioritetais laiko pagalbą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam ir sunkumus patiriančiam Lietuvos verslui, inovacijų stiprinimą, verslo priežiūros gerinimą, skaitmeninimo procesų tobulinimą. Naujoji ekonomikos ir inovacijų ministrė taip pat sieks pritraukti daugiau investicijų į Lietuvą ir plėsti eksporto galimybes.

Antrąjį kartą į Lietuvos Respublikos Seimą išrinkta 31 metų A. Armonaitė nuo 2019 m. yra Laisvės partijos pirmininkė. Šių metų spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose ji nugalėjo vienmandatėje Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje. Šiuo metu Seime A. Armonaitė užima Teisės ir teisėtvarkos komiteto narės pareigas.

Seimo narės pareigas einanti A. Armonaitė dalyvauja parlamentinės grupės „Už demokratinę Baltarusiją“, Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės, Laikinosios Moterų grupės, Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalyste bei Tarpparlamentinių ryšių su Kanada grupių veikloje.

Prieš tapdama Seimo nare A. Armonaitė 2013–2015 m. dirbo analitike Lietuvos verslo konfederacijoje „ICC Lietuva“. Ji taip pat aktyviai dalyvavo politinėje veikloje: 2010–2011 m. buvo Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininke, 2015–2016 m. ėjo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narės pareigas, iki 2018 m. buvo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nare ir pirmininko pavaduotoja.

Naujoji ekonomikos ir inovacijų ministrė yra baigusi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą: politikos mokslų bakalauro ir viešosios politikos analizės magistro studijas. A. Armonaitė taip pat dešimt metų dirbo ir savanoriavo įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse organizacijose.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą