Įvairenybės

Dainius Gaižauskas: „Nuo Prezidento priklausys Lietuvos žmonių vienybė, saugumas ir kaip pasitiksime artėjančias valstybines šventes“

Pasak Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo Dainiaus Gaižausko, valdančiųjų išprovokuotas krizes užsienio ir vidaus politikoje kuo skubiau turi spręsti LR Prezidentas. Jo teigimu, dar nevėlu atstatyti pasitikėjimą valstybės vadovais.

„Prezidentas turi imtis lyderystės ir proaktyvių veiksmų, nes valdantieji ėmė ignoruoti diplomatijos kelius užsienio politikoje, pavertė ją chaotiška ir žalinga valstybei. Negana to, jie dar ir prarado kontrolę, pažeminę mūsų valstybę, nederindami svarbių užsienio politikos klausimų su ES vadovais ir atsakingomis institucijomis, įstūmė į nedovanotiną padėtį kitas ES valstybes, kurios turi rodyti ir pagarbą demokratijai, ir išlikti ištikimomis savo valstybių ekonominiams interesams. Mes liekame vieninteliai, kurie pyksis su Kinija, paaukodami valstybės verslą ir ekonominius valstybės interesus. Jokie skambūs situacijos pavadinimai apie vertybinę politiką to nepakeis, nes tokia politika, kokią vykdo valdantieji, tikrai neatliepia valstybės interesų“, – sako D. Gaižauskas.

Taip pat svarbu, anot D. Gaižausko, kad Prezidentas savo skubiuose ir neatidėliotinuose darbuose akcentuotų ir rodytų visuomenės vieningumo privalumus, pagarbą valstybinei kalbai ir kitiems valstybės simboliams, nesileistų įveliamas į valdančiųjų pinkles segreguojant visuomenę, nes susiskaldžiusi Tauta tampa silpna vieta nacionalinio saugumo kontekste.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas D. Gaižauskas sako, kad šiandien Lietuvoje reikia vieningos Tautos, gerbiančios savo kalbą, valstybingumą, pasitikinčios valstybės vadovais ir jų daromais sprendimais, nes pasaulį kausto neramumai, o visai netoliese, Rusija rikiuoja savo kariuomenę ir grasina Ukrainai. Nerimą kelia ir Baltarusija, kuri stumiama į Rusijos gniaužtus.

„Mes nenorime karų nei su kaimynais, nei su tolima Kinija. Pirmiausia taika ir geri santykiai yra mūsų valstybės prioritetas. Todėl, turėdami omenyje, kad LR Prezidentas, pagal Konstituciją atsakingas už užsienio politiką ir jos turinyje už Lietuvos piliečių saugumą, reiškiu lūkestį, kad Prezidentas imsis griežtų veiksmų ginant šiuos mūsų piliečių interesus“, – sako D. Gaižauskas. Jis primena, LVŽS priimtus sprendimus, kuriais rekomenduojama LR Prezidentui svarstyti Gabrieliaus Landsbergio, kaip užsienio ministro atsakomybę už klaidas, kurios jau dabar turi neigiamas pasekmes valstybei. Taip pat tikimasi, jog Prezidentas vetuos svetimų rašmenų įteisinimą valstybinėje kalboje, imsis lyderystės pandemijos valdyme ir pabrėš žmonių teises bei pagarbą visuomenei.

„Jeigu norime, kad Tauta švęstų valstybines šventes, o ne protestuotų, LR prezidentas turi parodyti, kad niekam neleis jos skaldyti. Artėja Vasario 16-oji ir Kovo -11-oji. Kaip jas pasitiksime priklausys nuo valstybės vadovo pozicijos ir veiksmų“, – sako D. Gaižauskas.

Jis primena, kad opozicijoje dirbanti LVŽS frakcija palaiko gerų santykių ir jų naudos valstybei principus tiek vidaus, tiek užsienio politikoje.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Parašykite komentarą