Studijos

D. Nausėdienė lankėsi „Kaunas 2022” parodose

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį lankėsi „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ parodose – Kauno paveikslų galerijoje atidaromoje retrospektyvinėje JAV menininkės Yoko Ono parodoje ir Kauno fotografijos galerijoje eksponuojamoje Japonijos menininkės Mari Katayama fotografijų  parodoje.

Savo vizito Kaune metu D. Nausėdienė apsilankė Kauno paveikslų galerijoje atidaromoje Yoko Ono retrospektyvinėje parodoje „Laisvės pažinimo sodas“, kurioje buvo pirmoji lankytoja, ir apžiūrėjo Lietuvos banko patalpose „Kaunas 2022” pradžioje atidarytą Yoko Ono instaliaciją „Ex it“.

Pirmoji šalies ponia susitiko su Yoko Ono bendražygiu ir parodos „Laisvės pažinimo sodas“ kuratoriumi Johnu Hendricksu. Parodos kuratorius perdavė pirmajai poniai, kad Y. Ono labai džiaugiasi, jog jos retrospektyvinė paroda vyksta Kaune, mieste, kuriame gimė jos bičiulis, Fluxus judėjimo pradininkas Jurgis Mačiūnas.

Pagrindinė „Laisvės pažinimo sodo“ žinutė – Taikos, taikesnio pasaulio, kuriame gerbiamas kiekvieno žmogaus unikalumas, troškimas. Kai kurie parodos kūriniai – interaktyvūs, viename jų D. Nausėdienė paliko savo parašytą palinkėjimą mamai.

Pasak pirmosios šalies ponios Y. Ono retrospektyvinė paroda Kaune yra dar viena didelė projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizatorių sėkmė. „Kauniečiai ir visi miesto svečiai gali apsilankyti neabejotinai pasaulinio lygio parodoje, kurios dėka Kaunas šį rudenį įtvirtina savo buvimą Europos kultūros žemėlapyje. Yoko Ono, žinoma, yra viso pasaulio viena žymiausių šiuolaikinių menininkių, bet jos ryšys su Jurgiu Mačiūnu, su Fluxus judėjimu ir skaudžiai aktuali parodos žinia apie taikos trokštantį karų draskomą pasaulį, padaro parodą labai artimą mums, lietuviams“,  – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji šalies ponia taip pat aplankė Kauno fotografijos galerijoje eksponuojamą Mari Katayama fotografijų  parodą. Ši Mari Katayama paroda yra pirmoji tarptautinį pripažinimą pelniusį menininkės personalinė paroda Lietuvoje ir viena didžiausių jos parodų už Japonijos ribų.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą