Nekilnojamas Turtas

CLIPSO įtempiamosios lubos ne tik kuria akustinį komfortą, bet ir tampa interjero akcentu

Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.

Šis ypatingas audinys yra šveicarų firmos CLIPSO PRODUCTIONS gaminys, kurį Lietuvos rinkai pristato UAB „Šveicariškos sistemos“.

Lubų dangai – drabužių pramonės gaminys

Abi medžiagos – poliesteris ir poliuretanas – jau seniai naudojamos drabužių pramonėje.

Pritaikius specialią technologiją, iš jų pradėtos gaminti lubų ir sienų dangos, padedančios patalpose sukurti akustinį komfortą.

Akustinės CLIPSO lubos – tai pirmosios pasaulyje užpatentuotos besiūlės įtempiamosios lubos arba perforuota lubų drobė, kuri kartu su porėtaisiais sugėrikliais (pvz., mineralinės vatos dembliais) leidžia pasiekti artimas vienetui akustinio sugerties koeficiento reikšmes.

Įrengiant akustines įtempiamas lubas, formuojami trys sluoksniai: perdanga padengiama dembliais, paliekamas oro tarpas ir įrengiama akustinė įtempiama lubų danga.

Akustinė lubų danga – nuo 1 cm storio

Sprendimus arba įrengimo sluoksnius lemia perdanga, patalpos aukštis, užsakovo pageidavimai. Visuomeniniuose pastatuose lubų aukštis nėra toks svarbus, o privačiame būste jis įgyja didelės svarbos. Šiuo atveju žmogus turi apsispręsti, kiek jis gali paaukoti aukščio, nes reikia vietos ir oro tarpui, ir vietos perdangą uždengti dembliais, vatomis, porolonu. Įmonės „Šveicariškos sistemos“ specialistams yra tekę perdangas dengti ir kiaušinių padėklais ar kamštinėmis medžiagomis. Vis tik aukščio praradimai yra maži, palyginus su įgyjama verte – akustiniu komfortu.

Kartais ne tik žmogaus noras sutaupyti aukštį, bet ir esama situacija, kai nėra kitos išeities, verčia ieškoti alternatyvių sprendimų. Tokiais atvejais galima rinktis 1–3 cm storio sluoksnius. Ekspertų pastebėjimu, efektyviausias rezultatas yra, kai 10 cm galima skirti absorbuojančioms medžiagoms ir palikti apie 15 cm oro tarpą.

Neretai palubėse yra ortakių, inžinerinių sistemų. Šiuo atveju galimi keli sprendimo variantai. Kadangi dėl šių komunikacijų lubas tenka pažeminti 12–13 cm, tai šią erdvę, išlyginant aukščius, galima panaudoti minėtiems įtempiamųjų lubų įrengimo sluoksniams. Kitas variantas – įrengti kelių aukščių, arba laiptuotas, lubas. Šiuo atveju suformuojamas atitinkamas karkasas, „apsiuvamas“ profiliais ir aptempiamas akustiniu audiniu.

Sprendimus privačiuose objektuose lemia kliento pageidavimai, o visuomeniniuose objektuose paprastai atliekamas garso modeliavimas. Įmonė „Šveicariškos sistemos“ nesyk montavo akustines lubas tokiuose žinomuose objektuose, kaip Palangos koncertų salė, Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas, privačiose kino salėse ir kt.

Kaip akustinę dangą paversti interjero akcentais

Įrengiant įtempiamąsias lubas, galima integruoti visus lubų elementus. Tai gali būti įleidžiami arba kabamieji šviestuvai, įvairios grotelės.

Įtempiamos akustinės lubos arba sienos, kai šiuo audiniu dengiamos pertvaros, yra ilgaamžės. Dėl džiūvančių sienų ar lubų atsiradę įtrūkimai 0,4 mm storio akustinei dangai nepakenks, nes audinys turi savybę temptis, neprarasdamas lygaus paviršiaus ir akustinių savybių.

Akustinė CLIPSO danga atitinka Bs1d0 degumo klasę, tai rodo, kad gaminys neužsiliepsnoja. Akustinė danga yra skaidri, tačiau gali būti gaminama įvairių spalvų. CLIPSO lubos gali tapti ir interjero akcentu, nes jos būna ne tik įvairiaspalvės, bet ir švytinčios, puoštos pasirinktais vaizdais ar grafika.

CLIPSO lubose galima įrengti efektingas apšvietimo sistemas, kai audinys tarsi filtras idealiai tolygiai išsklaido virš audinio esančių šaltinių šviesą. Dažniausi tai LED šviesos šaltiniai. CLIPSO dangą galima padengti skaitmenine spauda. Dažniausiai to pageidaujama visuomeniniuose ar komerciniuose objektuose, nors tokia technika įspūdingai atrodo ir privačiame būste.

Audiniai paprastai yra imlūs dulkių, tačiau CLIPSO lubos yra antistatinės – neleidžia kauptis dulkėms. Tam tikras CLIPSO audinys gali būti naudojamas net operacinėse. Tarptautiniai higienos sertifikatai liudija, kad tai yra saugus gaminys, kuris atliepia ir tvarumo principus: nuo gamybos pradžios iki įrengimo ypač saugo aplinką, o atliekos yra visiškai perdirbamos.

Ką verta žinoti apie akustines CLIPSO lubas:

• prisitaiko prie judančio pastato, idealiai lygios;
• taupo aukštį, gali būti 1–3 cm;
• įrengiamos per 2–4 dienas (70–120 kv. m);
• neįgeria kvapų, drėgmės ir atstumia dulkes;
• gali būti šviečiančios, su vaizdais;
• montuojant nešiukšlinama, nereikia išnešti baldų;
• antibakterinės, tinka net medicinos įstaigoms;
• suteikiama 10 m garantija, nors iš tiesų tarnauja neribotai. 

UAB „Šveicariškos sistemos“ iliustr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą