IT naujienos

„Cgates“ interaktyvioje televizijoje – LRT Mediateka

Lietuvos gyventojus pasiekė dar viena technologinė naujovė. Antros pagal dydį šalyje televizijos ir interneto tiekėjos „Cgates“ naujos kartos skaitmeninė televizija sumani.tv, kartu su integruota ir nuolat atnaujinama Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos mediateka, suteikia galimybę naudotis internetiniu LRT turiniu televizoriaus ekrane. Nuo šiol ne tik kompiuterio, bet ir TV ekrane bus galima žiūrėti laidų įrašus ir skaitmeninę archyvinę medžiagą iš LRT „Aukso fondo“.
„Cgates“ vadovo Pauliaus Dambrausko teigimu, plėsdama interaktyvios televizijos sumani.tv paslaugas, bendrovė siekia, jog klientai gautų kuo daugiau kokybiško turinio. „Nacionalinio transliuotojo laidos skirtos labai plačiai auditorijai ir tenkina įvairios informacijos poreikį, tad yra tinkamos mūsų klientų auditorijai – reikliai ir išmaniai, – pastebi „Cgates“ vadovas. – Klientai yra mūsų technologinių naujovių variklis, skatinantis paslaugų plėtrą. Todėl toliau plėsime ir sumani.tv paslaugas – artimiausiu metu pasiūlysime dar vieną naujovę – TV laidų įrašymą“.
Naudojantis interaktyvia televizija, TV ekrane bus galima žiūrėti tai, kas anksčiau buvo pasiekiama tik kompiuteriu, svetainėje Lrt.lt: „LRT televizijos“, „LRT Kultūros“ ir išeivijai skirtos „LRT Lituanica“ programas. „Pastebime, jog nuolat daugėja apsilankymų Mediatekoje – žmonės vis dažniau čia ieško laidų, nori pažiūrėti „Panoramą“, ypač daug žiūrovų sulaukiame, kai vyksta tiesioginės sporto varžybų transliacijos, – sako LRT Komunikacijos ir teisių valdymo departamento vadovas Arnas Zuikis. – Daug naršoma ir mūsų „Aukso fonde“ – čia dažnai apsilanko akademinės visuomenės atstovai, ieškodami archyvinės medžiagos, reikalingos studijoms ar moksliniams darbams“.
Šiuo metu LRT turi daugiau kaip 30 tūkst. valandų skaitmeninio vaizdo archyvo. Nors perkodavimo darbai tebevykdomi, tačiau jau dabar LRT Mediatekoje galima rasti 10 tūkst. valandų vaizdo turinio. Daugiau kaip 250 laidų, įskaitant ir visų mėgstamą „Panoramą“, jau prieinamos ir sumani.tv vartotojams.
Greta LRT Mediatekos skaitmeninio turinio, „Cgates“ sumani.tv vartotojai gali matyti 60 TV programų, raiškiuosius (HD) kanalus, klausytis daugiau nei 100 radijo stočių, mėgautis karaokė ar sužinoti naujausią orų prognozę. Vos prieš mėnesį vartotojams pasiūlyta sumani.tv paslauga sparčiai populiarėja. Ypač teigiamai klientai vertina paprastą vartotojo sąsają, lietuvišką ir itin paprastai valdomą pultelį, HD priedėlį bei informacija neperkrautą meniu pasirinkimą.
Daugiau nei 20 metų Lietuvoje veikianti bendrovė „Cgates“ teikia televizijos ir interneto tiekimo paslaugas 500 tūkst. gyventojų Vilniuje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Šilutėje, Vilkaviškyje bei Lentvaryje.

Parašykite komentarą