Įvairenybės

Buto savininkas yra atsakingas, kad būtų apmokėta už suteiktas paslaugas

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Panevėžio energija“ ginčą dėl skolos už šilumos energiją, nepritarė vartotojo reikalavimui įsiskolinimą perkelti ankstesniam buto savininkui.

VKEKK pateiktame prašyme Panevėžio miesto šilumos vartotojas, kuris butą įsigijo iš varžytinių ir suteikė galimybę ankstesniam savininkui bute pagyventi dar keletą mėnesių, nurodo, kad nesutinka su AB „Panevėžio energija“ reikalavimu apmokėti skolą už laikotarpį, kuomet bute leido gyventi ankstesniam savininkui.

VKEKK, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad šiuo atveju naujojo buto savininko galimybė naudotis įsigytu turtu nebuvo suvaržyta priverstinai, kadangi sprendimą ankstesniam savininkui leisti gyventi bute jis priėmė laisva valia. Todėl naujasis savininkas, leisdamasis ankstesniam savininkui dar kurį laiką gyventi įsigytame bute, turėjo atsakingai pasirūpinti, kad būtų apmokėta už tuo laikotarpiu butui suteiktas paslaugas. Priešingu atveju pareiga už tai mokėti tenka naujam savininkui, kuris, nepriklausomai nuo apsigyvenimo momento, įsigyto turto savininku tampa iš karto nuo turto pardavimo iš varžytynių akto pasirašymo momento.

Pranešimą paskelbė: Aistė Griškonytė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Parašykite komentarą