Nekilnojamas Turtas

BTA: silpnoji statybų grandis – santechnikos ir šildymo įrenginiai

Lietuvoje silpniausia būsto įrengimo dalis yra santechnikos ir šildymo sistemos – dėl jų gedimų ar nekokybiško įrengimo gyventojai patiria beveik 50 % visų turto draudimo žalų. Įsibėgėjant statybų ir būsto remontų sezonui, draudimo bendrovė BTA pataria inžinerinėms sistemoms nepagailėti dėmesio ir lėšų, nes taupymas jų sąskaita vėliau gali lemti sudėtingus remontus.

„Įvykių, nutinkančių dėl šildymo sistemų gedimo ar nekokybiško įrengimo, padariniai yra patys skaudžiausi, o klientų patirtos žalos – didžiausios. Patirta žala gali siekti ir 100 tūkst. eurų. Žalos dėl santechnikos gedimų būna mažesnės, tačiau dažnesnės“, – sako BTA turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Pasak BTA specialistės, santechnikos gedimų remontas vis sudėtingėja dėl populiarėjančio paslėpto įrengimo – trūkus vamzdžiui ar neatlaikius movai, pažeidimo gali tekti ieškoti išardant visas grindis ar net išgriaunant dalį sienos, o kaimynai, kol šeimininko nebus namie, gali būti „paskandinti“ vos per kelias valandas. Tokiu atveju pats vamzdžio ar movos remontas gali kainuoti tik kelis šimtus eurų, tačiau avarijos židinio paieška ir sistemos atstatymas – net kelis tūkstančius.

Kalbant apie šildymo sistemas, dažnai žalos padaro nekokybiškai ar nesaugiomis medžiagomis individuliuose namuose įrengtas dūmtraukis, pigių izoliacinių medžiagų naudojimas, bandymas savarankiškai susirinkti šildymo katilą, taip pat neišlaikomi būtini atstumai iki degių medžiagų. Pasitaiko ir itin aplaidžių atvejų, kai, pavyzdžiui, kaminas yra mūrijamas iš kiaurymėtų plytų, neįdedamas įdėklas arba nėra įdėtos jokios šilumos izoliacijos tarp kamino ir medinių pastato konstrukcijų, kuri turi būti ne mažiau kaip 38 centimetrų atstumu.

Pavyzdžiui, šiais metais Birštone sudegė pirtis, nes į kaminą nebuvo įdėtas įdėklas ir dėl to, kūrenant pirtį, nuolat kaito medinė pastato perdanga, kol galiausiai užsidegė. Nuostolis – beveik 30 tūkst. eurų.

„Net jei būsto savininkas aktyviai įsitraukia į statybos ar remonto planavimą bei mato, kaip atliekami santechnikos darbai ar statomi šildymo įrenginiai, bėgant laikui tai pasimirš. Fotografuokite vandentiekio, šildymo vamzdynus, elektros instaliaciją, laidus ir jų išdėstymą, kol jie nepaslėpti po grindimis ar sienų apdaila. Jei negalite to daryti patys – prašykite meistrų ir išsaugokite nuotraukas. Toks paprastas veiksmas ateityje gali lemti, kad teks mažiau ieškoti, ardyti bei griauti ieškant nelaimės židinio“, – pataria D. Strazdienė

D. Strazdienė pataria netaupyti santechnikos ar šildymo įrenginiams, rinktis kokybišką ir nebūtinai pačią pigiausią įrangą, pasikliauti ekspertų nuomone ir nepagailėti lėšų brangesnei, bet patikimesnei: vokiškai, suomiškai, austriškai. Dažniausiai genda kiniška ir turkiška santechnika.

Meistrus, kurie statys ar remontuos būstą, taip pat reikėtų rinktis itin atidžiai. Idealu, jei meistras gali pateikti buvusių klientų rekomendacijas, įrengtų objektų pavyzdžius.

Draudimo bendrovė BTA yra viena didžiausių Lietuvoje veikiančių ne gyvybės draudimo bendrovių. 2015 metais BTA užregistravo per 40 tūkst. įvykių ir išmokėjo 32 mln. eurų draudimo išmokų, o tai kas mėnesį vidutiniškai sudaro virš 2,6 mln. eurų, per vieną darbo dieną vidutiniškai po 87 tūkst. eurų išmokų BTA klientų patirtiems nuostoliams padengti. Pernai metų pabaigoje atliktas draudimo bendrovių slapto pirkėjo tyrimas parodė, kad BTA klientų aptarnavimo kokybė vertinama net 96 proc.

Parašykite komentarą