Politika ir teisė

Britų leidybinė kompanija susidomėjo unikalia Lietuvos folk muzika 

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Trečiadienis, 2017 m. spalio 4 d.
Renginio pradžia: 12:00
Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2017 m. spalio 8 d.
Renginio vieta: Jungtinė Karalystė

Senieji lietuvių instrumentai lapkričio 4-8 dienomis suskambės įspūdingose Jungtinės Karalystės koncertų salėse.

“Lietava” – tai unikalus muzikinis projektas, kuris pasakoja istoriją apie 16 tradicinių senųjų lietuvių instrumentų skambesį. Šiam projektui įgyvendinti jėgas sujungė du talentingi lietuvių kūrėjai – multi-instrumentalistas ir improvizacinės lietuvių folk muzikos vėliavnešys Saulius Petreikis ir alternatyviosios muzikos prodiuseris Domas Strupinskas.

 “Lietava” albumas lapkričio 10 dieną bus išleistas vinilo formate, kartu su CD ir knyga, aprašančia instrumentų kilmės istorijas, ir “Lietava” projekto idėją. Šį albumą išleis Londone įsikūrusi britų muzikos kompanija “The state51 Conspiracy”, kuri nuo 1992 metų dirba su žymiais atlikėjais ir įrašų kompanijomis, tokiomis kaip Bella Union, Alva Noto, Heavenly Recordings. “Lietava” britų dėmesį patraukė dėl projekto kultūrinio išskirtinumo, bei atlikėjų muzikinių gebėjimų, kurie palieka neišdildoma įspūdį. Tai bus pirmasis lietuvių folk muzikos albumas, kurį išleis britų muzikos kompanija.

Kartu su LietuvoskKultūros institutu, leidybinė kompanija The state51 Conspiracy lapkričio mėnesį organizuoja Lietava koncertinį turą Didžiojoje Britanijoje, kurio metu Saulius Petreikis ir Domas Strupinskas pristatys projektą gyvai trijuose Jungtinės Karalystės miestuose – Londone, Edinburge ir Birmingeme. “Lietava” albumas buvo įrašytas Nidos menų kolonijoje. Įrašinėdami senuosius instrumentus atlikėjai rėmėsi minimalizmo  idėja, norėdami iškelti klausimą apie įsistovėjusią liaudies muzikos teoriją ir istoriją. Tam tikslui kūrėjai net sukūrė naują terminą, apibūdinantį “Lietava” projekto idėją – kintantis folkas (angl. – shifting folk). Tai estetinis manifestas, kalbantis apie santykį tarp tradicijos ir jos atsinaujinimo procesų.

“Lietava” projekto albumas – tai albumas, kuris atkreipia dėmesį į tradicijas, lietuvišką identitetą ir kartu palieka įspūdį savo minimalizmu ir radikalumu. Šiame projekte įamžinti tokie instrumentai kaip Kerdžiaus Ragas, Švilpa, Ožragis, Sekminių Ragelis ir kt. Šie instrumentai kadaise vaidino svarbų vaidmenį lietuvių kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime. Šiandien, kai kurie iš šių senovinių instrumentų yra užmiršti, o kai kurie iki šiol dar nebuvo profesionaliai įrašyti..

“Lietava” albumo viršelį sukūrė lietuvių dizainerė Lauryna Narkevičiūtė. Albumo iliustracijoje Lauryna jungė medžio tekstūras, lietuviškų sodnų formas ir mintį, kad folk muziką savo rankomis lipdo žmonės, tarsi palikdami savo pirštų antspaudus istorijoje.

Lapkričio 4 dieną Domas ir Saulius pasirodys ‘Daylight Music’ programoje, Union Chapel erdvėje Londone.  Tai bus specialus koncertas, atšvęsiantis 140 koplyčios gyvavimo metų sukaktį ir 25 metus čia vykstančių koncertų jubiliejų. Daylight Music renginių ciklo programoje yra pasirodę tokie žymūs atlikėjai kaip Nils Frahm, Alexis Taylor, Frank Sidebottom ir kt. Tą pačia dieną Domas ir Saulius kvies lietuvių bendruomenę susiburti rytų Londone įsikūrusioje St. Casimir’s lietuvių bažnyčioje. Lapkričio 6 dieną atlikėjai koncertuos Edinburge seniausioje muzikinės paskirties koncertų salėje St. Cecilia’s Hall,. St. Cecilia’s Hall po savo stogu glaudžia vieną svarbiausių istorinių muzikos instrumentų kolekciją visame pasaulyje. Paskutinis turo koncertas vyks galerijoje “Centrala” Birmingeme. 

“Lietava” koncertai Didžiojoje Britanijoje:

Lapkričio 4, Daylight Music, Union Chapel

Pradžia – 12 val. “Lietava” gros nuo 13:30 val.

Adresas: Union Chapel, Compton Terrace, N1 2UN Londonas

https://www.facebook.com/events/356511564803015/

Lapkričio 4, St Casimir’s Church, Londonas

Pradžia: 20 val.

Adresas: 21 The Oval, E2 9DT Londonas

https://www.facebook.com/events/1994401894170217/

Lapkričio 6, St Cecilia’s Hall, Edinburgas

Pradžia: 19 val.

Adresas: Concert Room & Music Museum, 50 Niddry Street, EH1 1LG, Edinburgas

https://www.facebook.com/events/156242474968163/

Lapkričio 8, Centrala Gallery, Birmingham Partneris: Lietuvos respublikos Ambasada Jugtinėje Karalystėje.

Pradžia: 19 val.

Adresas: Centrala, Unit 4, Minerva Works, 158 Fazeley Street, B5 5RT, Birmingemas

https://www.facebook.com/events/1578997955512008/

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/lietavamusic/

Pranešimą paskelbė : Vilma Žemaitienė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą