Teisėsauga, kriminalai

Bibliotekų lankytojams – nemokama VU Teisės klinikos pagalba

Bibliotekoms plačiau atvėrus duris, Alytaus ir Tauragės gyventojų lauks nauja paslauga – nemokama teisinė pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniau universiteto (VU) Teisės klinikos savanoriai.

Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka su 32 filialais ir Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka su 25 filialais prisijungė prie VU Teisės klinikos įgyvendinamo nacionalinio nemokamos teisinės pagalbos regionuose projekto. Bibliotekų lankytojams bus sudaryta galimybė neatlygintinai naudotis kompiuterizuotomis darbo vietomis ir prisijungti prie virtualaus pokalbių kambario su VU Teisės fakulteto studentais. Nuotolinės konsultacijos metu gyventojai galės matyti ir girdėti klinikos teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus teisinius dokumentus ir išsiaiškinti, kur ir kaip juos pateikti.

„Manome, kad nauja paslauga – galimybė bibliotekose gauti nemokamą teisinę pagalbą internetu – sudomins gyventojus ir pagerins visuomenės teisinį raštingumą“, – sako Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas.

Jam antrina Tauragės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sartininkų kaimo filialo bibliotekininkė Giedrė Svarienė: „Teisės klinikos paslaugų bibliotekose poreikis yra didelis, klausimų gyventojams kyla daug, miestas toli, autobusai važiuoja nedažnai, tad žmonės išspręstų daug problemų atėję į biblioteką. Gyventojams tai suteiks galimybę stiprinti pasitikėjimą įvairiomis institucijomis ir sužinoti, kaip lengviausiai išspręsti teisinius iššūkius.“

Atidaryti nemokamos teisinės pagalbos taškus Alytaus ir Tauragės bibliotekose leido portale „Aukok.lt“ surinkta parama.

Anot VU Teisės klinikos direktorės Viktorijos Medžiaušaitės, dažniausiai į VU Teisės kliniką kreipiasi teisinių paslaugų neišgalintys įsigyti gyventojai, susidūrę su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjai ir viešąjį interesą ginančios organizacijos. Naujų teisinių iššūkių atnešė ir pandemija: sulaukiama vis daugiau klausimų apie prastovas, verslo apribojimus, elektroninę prekybą.

VU Teisės klinikoje neatlygintinai dirba gabiausi teisės studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai – profesionalūs teisininkai, šalyje žinomi advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Prieš daugiau kaip 20 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja VU, advokatų kontora „Ellex Valiunas“ ir VU Studentų atstovybė.

Gyventojai, norintys pasinaudoti nemokama teisine pagalba, kviečiami užduoti klausimą el. paštu info@teisesklinika.lt ar užsiregistruoti į nuotolinę tiesioginę konsultaciją internetu www.teisesklinika.lt/skype arba telefonu +370 670 25 165. Sutartu laiku prisijunkite prie virtualaus pokalbio su VU Teisės klinikos konsultantais iš namų arba apsilankę artimiausioje bibliotekoje.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą