Verslas

„Barboros“ debiutas Lenkijoje įvertintas apdovanojimu už dvišalių ekonominių santykių stiprinimą

Metų pradžioje į Lenkijos rinką įžengusi „Barbora Polska“ įvertinta už sėkmingą debiutą šioje rinkoje. Lenkijos ambasadoje Vilniuje įmonei įteikta „Polish Business Awards 2021“ statulėlė.  Šiuo apdovanojimu įvertinamos įmonės, labiausiai prisidėjusios prie Lenkijos-Lietuvos verslo santykių vystymo.

Apdovanojimas įmonei įteiktas artėjant pirmajam „Barbora Polska“ gimtadieniui. Į Lenkijos rinką didžiausia Baltijos šalyse elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė įžengė praėjusių metų sausio mėnesį. Baltijos šalyse išvystytą verslo modelį ir maisto bei kasdienių prekių pristatymo paslaugą „Barbora“ pirmiausiai pasiūlė Varšuvos gyventojams, atidariusi čia savo pirmąją „tamsiąją parduotuvę“ (ang. „dark store“).

Po pusmečio „Barbora Polska“ žengė į Trimiestį, maistą ir kasdienes prekes pradėjusi vežti  Gdansko, Gdynės ir Sopoto gyventojams. Po mėnesio, rugpjūtį, raudoni „Barboros“ automobiliai išriedėjo į dar vieno miesto – Lodzės – gatves.

Lapkričio pabaigoje „Barbora Polska“ žengė dar vieną plėtros Lenkijoje etapą – Katovicuose atidarė jau trečią „tamsiąją parduotuvę“ ir užsakymus pradėjo vežti Aukštutinės Silezijos miestų gyventojams.

„Į Lenkiją „Barbora“ žengė matydama didelį šios rinkos potencialą. Tuo metu elektroninė komercija šioje šalyje dar nebuvo taip išvystyta kaip, pavyzdžiui, Lietuvoje. Ateidami į Lenkiją siekėme ne tik augti patys, bet ir auginti rinką. Ir išties Lenkijos el. komercija, ypač maistu, šiais metais itin sparčiai augo – tiek internetu maistą perkančių gyventojų skaičiumi, tiek konkurencija. Džiaugiamės, kad „Barbora“ Lenkijoje pelnė vartotojų pasitikėjimą – mūsų paslaugą bent kartą jau išbandė daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų ir jų skaičius nuolat auga. Vis dar matome didelį šios rinkos potencialą ir kitais metais planuojame plėstis į kitus Lenkijos miestus“, – sako „Barborai“ Lenkijoje vadovaujantis Viktoras Juozapaitis.

„Polish Business Awards“ laimėtojus įvairiose kategorijose kasmet renka nepriklausoma tarptautinė komisija, vertindama įmonių indėlį į Lietuvos ir Lenkijos ekonominį bendradarbiavimą. Šiais metais apdovanojimai įteikti jau 9-tą kartą.

Pranešimą paskelbė: Gustė Kašėtaitė, UAB Headline agency

Parašykite komentarą