Verslas

Bankroto bylos ir svarbiausi faktai apie jas

Bankroto bylos yra teisinis procesas, kuris turi ne vien neigiamą pusę. Paskelbtas bankrotas gali padėti žmonėms, kurie stengiasi grąžinti skolas. Priklausomai nuo iškelto bankroto tipo, žmogus (arba juridinis asmuo) gali panaikinti tam tikrą neužtikrintos skolos sumą arba sudaryti skolos grąžinimo planą su palankesnėmis mokėjimo sąlygomis.

Ką verta žinoti apie bankroto procesą? Atsakome.

  • Bankrotas – procesas, kuriam reikalingi kvalifikuoti teisininkai. Bankroto paskelbimas sustabdo skolų išieškojimo skambučius, skolų ieškinius ir atlyginimo areštą. Bankroto byla toli gražu nėra lengvas ir greitas procesas, todėl patartina samdyti patyrusį advokatą. Visgi tikėtina, kad per maždaug pusmetį nuo paraiškos pateikimo, tam tikros finansinės perspektyvos ir skolos grąžinimo galimybė pagerės.
  • Bankroto bylos automatiškai nepanaikina visų jūsų skolų. Atminkite, kad kai kurios skolos, pvz., studentų paskolos, neseniai sumokėti mokesčiai ir vaiko alimentai, paprastai negali būti panaikintos bankroto atveju.
  • Bankrotas atsispindės Jūsų finansų istorijoje. Paskelbtos fizinių asmenų bankroto bylos matomos finansinėje ataskaitoje. Todėl Jūsų mokumo vertinimas gali smarkiai nukentėti iškart po bankroto bylos iškėlimo. Tai taip pat apsunkins naujos paskolos gavimą. Bankroto byla ir jos paskelbimo faktas taip pat išliks jūsų kredito ataskaitoje daugelį metų. Tačiau šis laikotarpis ir vertinimo griežtumas skiriasi priklausomai nuo situacijos.
  • Turėsite sumokėti už paskelbtą bankrotą. Bankroto pareiškimas yra skirtas padėti jums atsistoti ir stabilizuoti savo finansinę situaciją. Tačiau tai nėra nemokama paslauga. Bankrotas neapsieina be tam tikrų išlaidų: atliekama išsami apskaita, nustatoma, kokia yra reali Jūsų finansinė padėtis ir kiek bei kokiais terminais galite sumokėti. Tai, ką mokate po bankroto paskelbimo, gali skirtis, atsižvelgiant į jūsų bylos sudėtingumą ir jūsų gyvenamąją vietą. Jei pateikdami bankroto dokumentus galite pateikti įrodymų, kad negalite sumokėti mokesčių iš anksto, teismas gali sutikti leisti mokėti įmokas arba visiškai atsisakyti mokesčių. Taip pat turėsite sumokėti teisinių paslaugų mokesčius (jei nuspręsite kreiptis į advokatą) ir visus kitus ataskaitos rengimo, dokumentų tvarkymo, apdorojimo mokesčius, kurie gali atsirasti jūsų atveju.

Visus konkrečius klausimus gali atsakyti profesionalai, nuosekliau įsigilinę į rinkos niuansus ir aplinkybes.

Parašykite komentarą