Verslas

Vos per pusę metų darbuotojų socialinių naudų paketui „Maxima“ jau skyrė per 0,7 mln. eurų

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ per pastaruosius pusę metų pagal kolektyvinę sutartį numatytam darbuotojų socialinių naudų paketui išleido virš 730 tūkst. eurų. Ši investicija, anot „Maximos“ vadovės Jolantos Bivainytės, suteikia galimybę ne tik visapusiškai pasirūpinti savo darbuotojų darbo sąlygomis bei sveikata, bet ir skirti didesnį dėmesį jų šeimoms.

Prieš porą metų atnaujinta „Maximos“ kolektyvinė sutartis išplėtė visiems darbuotojams skiriamų papildomų naudų paketą. Tuomet jam numačius 300 tūkst. eurų metinį biudžetą, šiandien „Maximos“ generalinė direktorė J. Bivainytė dalijasi kelis kartus išaugusiais skaičiais: nuo 2021 metų pradžios papildomoms naudoms bendrovė jau skyrė per 0,7 mln. eurų.

„Esame didžiausias šalies darbdavys, todėl jaučiame atsakomybę sukurti kuo geresnes darbo sąlygas. Šįmet padidinome darbo užmokestį bei kas mėnesį skiriamų premijų apimtis, taip pat plečiame ir darbuotojams skirtų papildomų socialinių naudų paketą. Šiems metams dar tik įpusėjus beveik pasiekėme visų 2020 metų socialinių naudų paketo biudžetą, kuris pernai sudarė daugiau nei 773 tūkst. eurų. Laikomės įsipareigojimų, įtvirtintų kolektyvinėje sutartyje, kad kiekvienas mūsų darbuotojas galėtų ne tik jaustis finansiškai saugus, tobulėti, bet ir sulaukti paramos sudėtingomis gyvenimo situacijomis“, – sako „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Socialinių naudų paketas – darbuotojams ir jų šeimoms

„Maximos“ kolektyvinėje sutartyje yra numatytas itin platus socialinių naudų paketas, kuris skirtas ne tik darbuotojų, bet ir jų šeimų gerovei. Pavyzdžiui, darbuotojui skiriama 200 eurų išmoka šeimoje gimus vaikui,  o sutuoktuvių proga bendrovė skiria 3 dienas papildomų apmokamų atostogų.

Visi prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai, jų vaikai iki 12 metų bei daugiavaikės šeimos kasmet sulaukia šventinių dovanų Kalėdų ir Velykų progomis. Geriausiai besimokinančios darbuotojų atžalos gauna stipendijas ir yra kviečiamos į nemokamas vasaros stovyklas. Taip pat daugiavaikės „Maxima“ darbuotojų šeimos Rugsėjo 1-osios proga gauna dovanų korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti.

Pagal kolektyvinę sutartį, prekybos tinklas kasmet skiria 100 eurų vertės vaistinės dovanų kortelę neįgalius vaikus iki 18 m. auginantiems darbuotojams. O kol darbuotojo šeimos nariui nustatinėjamas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis priežiūros poreikis, gali būti suteikiamos papildomos iki 30 kalendorinių dienų apmokamos atostogos. Taip pat gaisro ar stichinių nelaimių atveju, dėl kurių prarandamas darbuotojo gyvenamasis būstas, yra numatyta 2000 eurų vienkartinė pašalpa. Tuo metu praradus artimąjį suteikiama laidojimo išmoka ir 3 papildomos apmokamos atostogų dienos.

„Didelė ir vieninga komanda yra mūsų stiprybė. Esame atsakingi už savo darbuotojus, todėl yra svarbu, kaip jis jaučiasi tiek darbe, tiek ir namų aplinkoje. Jaučiame atsakomybę visokeriopai pasirūpinti savo darbuotojais ir jų šeimomis – tiek svarbių švenčių metu, tiek tais atvejais, kada ištinka nelaimės“, – pažymi J. Bivainytė.

Ypatingas dėmesys darbuotojų sveikatai

Didžiausio Lietuvos darbdavio kolektyvinė sutartis numato ir ypatingą dėmesį darbuotojų sveikatos užtikrinimui, kuris įgavo dar didesnę svarbą COVID-19 pandemijos metu.

Prekybos tinklas „Maxima“ yra viena iš pirmųjų Lietuvos įmonių, kuri dar 2020-ųjų pavasarį savo darbuotojus apdraudė nuo COVID-19 ligos. Specialiu sveikatos draudimu yra apdrausti visi esami bei būsimi „Maximos“ darbuotojai. Jiems susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje, mokamos išmokos.

Taip pat visi „Maxima“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, kuris garantuoja šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje.

„Gera mūsų darbuotojų sveikata ir savijauta yra pagrindiniai įmonės prioritetai. Dabartiniu laikotarpiu, kai kasdien susiduriame su COVID-19 grėsme, o šalies medicinai tenka dideli krūviai, savo komandai norime užtikrinti sklandų bei kokybišką gydymą. Suteikdami šią motyvacinę priemonę, skatiname darbuotojus rūpintis savimi, o tai padaryti yra paprasčiau, nes susirgus suteikiame galimybę greičiau patekti pas gydytojus“, – pabrėžia J. Bivainytė.

Emocinei darbuotojų sveikatai palaikyti COVID-19 pandemijos metu yra sudarytos sąlygos nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.

Kasmet „Maximos“ darbuotojams yra sudaroma galimybė nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Visiems darbuotojams, kurie yra pasiskiepiję nuo koronaviruso, padovanojamas 10 eurų vertės „Eurovaistinės“ dovanų kuponas.

Įdarbinimo specialistai:  kolektyvinė sutartis kuria dialogą

Internetinės darbuotojų paieškos „CVonline“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė kolektyvinę sutartį vadina darbdavio ir darbuotojų dialogu bei sveikina jo inicijavimą kiekvienoje įmonėje. Pasak jos, toks susitarimas leidžia bendrovės komandai, pasitelkiant profesinę sąjungą, suderėti specifines darbo sąlygas, darbo režimo, atlygio sistemą, papildomų naudų paketą.

„Kolektyvinėje sutartyje su darbdaviu galima susitarti daug konkrečiau nei numato Darbo kodeksas. Toks dokumentas užtikrina specifinius darbuotojų lūkesčius, kurie priklauso nuo įmonės veiklos srities, komandos pareigybių. Taip apibrėžiami ir darbo, atlyginimo lūkesčiai, kolektyvo poreikiai. Šia sutartimi kartu numatomos darbuotojų ir darbdavio teisės, pareigos bei atsakomybės. Visgi toks susitarimas ne tik užtikrina geresnes darbo sąlygas komandai, skaidrią atlyginimo sistemą ar papildomas naudas – jis teikia naudą ir darbdaviams, kadangi leidžia tinkamai motyvuoti darbuotojus ir didinti pastarųjų lojalumą“, – kolektyvinės sutarties naudą paaiškina R. Karavaitienė. 

Visos papildomos socialinės naudos darbuotojams, R. Karavaitienės teigimu, kolektyvinėse sutartyse yra pasiekiamos bendru darbdavio ir profesinių darbuotojų sąjungų susitarimu. Todėl, tikslingai sudarydamos dokumentą bei atsižvelgdamos į darbuotojų poreikius, visos pusės gali garantuoti, jog taip išloš ir komanda, ir darbdavys.

„Baziniai dalykai, kurie turėtų būti numatyti kolektyvinėje sutartyje, yra tinkamų darbo sąlygų, įrankių, priemonių užtikrinimas, skaidri bei teisinga atlygio sistema, finansiniai ir nefinansiniai priedai, profesinio tobulėjimo galimybės ir kitos naudos. Todėl įsidarbinant tikrai vertėtų paklausti, ar įmonė turi tokį susitarimą. Dažnu atveju, darbdavys pats jį akcentuoja. Tokioje sutartyje svarbiausios, darbo specifiką atitinkančios sąlygos jau būna išsiderėtos. Todėl darbuotojams belieka jomis pasinaudoti“, – apibendrina R. Karavaitienė. 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą