Bankai ir Draudimas

Baltijos šalyse Seesam augo sparčiau už draudimo rinką

Draudimo bendrovė Seesam Insurance AS ir jos filialai paskelbė 2013-ųjų ir 2014 m. pirmojo ketvirčio veiklos rezultatus. Pernai Baltijos šalyse bendrovė pasirašė draudimo įmokų už beveik 185 mln. litų ir išmokėjo 102 mln. litų klientų nuostoliams atlyginti. Per 2013 m. bendrovė Baltijos šalyse uždirbo 8,9 mln. litų grynojo pelno, o metų pabaigoje bendrovės turima mokumo atsarga buvo 112 mln. litų ir 3,7 karto patenkino reikalavimą minimaliai mokumo atsargai.

„Praėjusiais metais Baltijos šalyse Seesam Insurance AS augo 11,7 proc., kai ne gyvybės draudimo rinka augo 7,2 proc. Lyginant bendrovės rezultatus Baltijos šalyse, sparčiausiai augo Lietuvos filialas – 15 proc. Pernai pasirašėme draudimo įmokų už 48,1 mln. litų ir uždirbome didžiausią Seesam pelno dalį Baltijos šalyse – 4,4 mln. litų“, – teigia Seesam Insurance AS valdybos narė ir Lietuvos filialo vadovė Brigita Blavaščiūnienė.

Didžiausią pasirašytų įmokų portfelio dalį Lietuvoje – 68,1 proc., sudarė transporto draudimo rūšys, įmonių turto draudimas sudarė 11,3 proc., būsto draudimas – 9,8 proc.

Pasak B. Blavaščiūnienės, pelningus ir augančius veiklos rezultatus lėmė aiški rizikos valdymo politika, užtikrinusi gerą nuostolingumą, ir šiuolaikiško kliento lūkesčius atitinkantys sprendimai, garantavę paslaugų konkurencingumą rinkoje. „Nuosekliai laikantis šių krypčių, pernai mums pavyko reikšmingai padidinti klientų skaičių – palyginus su 2012-aisiais, jis Lietuvoje išaugo net 35,4 proc. ir pasiekė beveik 88 tūkst.“

Augusios įmokos taip pat didino ir draudimo išmokų apimtis – per 2013 m. Lietuvos filialas klientų nuostoliams atlyginti išmokėjo 26,6 mln. litų (11 proc. daugiau nei 2012 m.). Didžiąją žalų portfelio dalį sudarė transporto draudimo rūšys – 79,4 proc., įmonių turto draudimas sudarė 5,2 proc., būsto draudimas – 9,2 proc.

B. Blavaščiūnienės teigimu, pirmasis šių metų ketvirtis pasižymėjo augančia konkurencija: „Šiemet įvyko nemažų rinkos dalių persiskirstymų dėl didesnės konkurencijos ir aktyvių veiksmų rinkoje. Džiaugiamės, kad ir toliau orientuodamiesi į šiuolaikiško kliento poreikius galėjome pasiūlyti konkurencingus draudimo pasiūlymus ir jam priimtinus draudimo įsigijimo kanalus. Suaktyvėjusios konkurencijos sąlygomis išlaikėme stabilią rinkos dalį.“

Pirmajame šių metų ketvirtyje Seesam pasirašytos draudimo įmokos augo 7,7 proc. ir pasiekė 12,8 mln. litų. Labiausiai, palyginus su 2013 m., augo elektroninių draudimo įsigijimo kanalų apimtys – 20,6 proc. Sparčiausiai augusios draudimo rūšys: vairuotojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas (TPVCAPD) ir kelionių draudimo pasirašytos įmokos – atitinkamai 35,6 proc. ir 19 proc.

Apie Seesam

Jau 16 metų draudimo bendrovė Seesam Lietuvoje teikia ne gyvybės draudimo paslaugas privatiems ir verslo klientams. Seesam priklauso didžiausiai Suomijoje finansinių įmonių grupei „OP-Pohjola“, kuri taip pat teikia ne gyvybės draudimo paslaugas Latvijoje ir Estijoje. 2013 m. bendrovė Lietuvoje pasirašė draudimo įmokų už 48,1 mln. litų ir turėjo beveik 88 tūkst. klientų.

Daugiau informacijos: Seesam Insurance AS Lietuvos filialo rinkodaros specialistas Eugenijus Mažiulis, +370 5 275 6028, +370 650 37418, eugenijus.maziulis@seesam.lt.

Parašykite komentarą