Įvairenybės

Baldai biurui – patarimai, kaip juos išdėstyti

Biuro baldų išdėstymas yra sudėtingesnis nei iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti. Todėl jei jums šią akimirką yra aktualūs nauji ir ergonomiški baldai biurui, kuriais papildytumėte savo dabartinį biuro vidaus interjerą, nepraleiskite progos pasinaudoti keliais naudingais patarimais.

Baldų išdėstymo sąvoka skamba pakankamai paprastai, tačiau, ką gi iš tikrųjų visa tai reiškia? Tinkamai ir optimaliai išdėstyti biuro baldai ne tik suteikia interjerui daugiau žavesio ir modernumo, tačiau taip pat sukuria erdvesnę aplinką, kurioje galime jaustis jaukiau, komfortiškiau ir patogiau – be to, tai gali padėti sumažinti mūsų jaučiamą nuovargį ir patiriamą stresą.

Įėjimas neturėtų būti apkrautas

Kuo arčiau įėjimo į kabinetą turėtų būti tik keli nedideli baldai ar interjero detalės. Didesnius biuro baldus, tokius kaip biuro stalas ar knygų lentynos (komodos), reikėtų statyti kuo toliau nuo durų, tokiu būdu sukuriant iliuziją, jog kabinete yra daugiau vietos. Šis sprendimas nukreipia žmogaus žvilgsnį nuo didesnių baldų, kai jis pirmą kartą įžengia į kabinetą, ir suteikia jam galimybę geriau apžvelgti visą erdvę. Kuo mažiau daiktų bus prie įėjimo, tuo lengviau bus išvengti vizualaus erdvės sumažinimo ir sutrukdyti iš kabineto įeinantiems ir išeinantiems žmonėms.

Vizualinio balanso sukūrimas

Norint, kad biuro (ar konkretaus kabineto) erdvė būtų vizualiai subalansuota, vizualinis „svoris“ turėtų būti tinkamai paskirstytas visoje turimoje erdvėje. Kitais žodžiais tariant, nesukraukite visų baldų ir kitų biuro „gėrybių“ į vieną kabineto kampą, kitą pusę kabineto paliekant visiškai tuščią ir neturinčią nei vieno baldo ar nei vienos interjero detalės ant sienos. Vizualinis balansas gali būti sukurtas ne tik biuro baldų, tačiau ir interjero detalių pagalba. Jei vienoje kabineto dalyje yra rašomasis stalas ir knygų ar dokumentų lentynos (arba spintos), tai kitoje kabineto dalyje ant sienos turėtų kabėti didelis paveikslas, tokiu būdu sukuriant optimalų balansą.

„Neužimkite“ visų sienų

Šis sprendimas gali būti pakankamai keblus, jei yra kalbama apie mažesnio ploto erdvę, tačiau, jei įmanoma, pasistenkite vengti visus biuro baldus statyti tik prie sienų. Norint geriau išnaudoti kabineto erdvę ir suteikti jam daugiau jaukumo, pastatykite rašomąjį stalą kabineto viduryje. Tuo tarpu, jei turite stalą, kuris turi būti pastatytas priešais sieną, tuomet svečių kėdes pastatykite „plačiau“ – arčiau kabineto vidurio. Jei paliksite pakankamai daug laisvos sienų erdvės, tuomet kabinetas atrodys didesnis už tą, kuriame visi biuro baldai yra pastatyti šalia sienų.

Pagalvokite apie judėjimą

Niekuomet nestatykite biuro baldų ten, kur jie trukdytų laisvam žmonių judėjimui. Priešingu atveju tai ne tik labai erzintų, tačiau tai taip pat gali sukelti labai daug papildomo streso. Darbas baldais perpildytame kambaryje, kuriame nėra daug laisvos erdvės, įprastai pasižymi mažesniu produktyvumu. Tai labai svarbu ir tuomet, kai formuojamas bendros erdvės biuro išplanavimas – jei baldai bus išdėstyti netinkamai ir trukdys laisvam darbuotojų judėjimui, tuomet tai gaisro ar kito pavojaus atveju gali tapti rimta problema. Todėl, kai yra kalbama apie biuro išplanavimo formavimą, visuomet turėtumėte numatyti bent metro pločio praėjimus. Vietoje to, kad biuro baldai būtų padrikai išdėlioti po visą biuro erdvę, pasistenkite elgtis optimaliau. Pavyzdžiui, pastatomas knygų ar dokumentų lentynas statykite prie savo stalo ir užtikrinkite laisvą praėjimą, sukuriant erdvę, kurioje yra lengva ir patogu judėti.

O jei norite dar daugiau profesionalių patarimų, kaip baldai biurui galėtų būti išdėstyti jūsų įmonės biure, visuomet galite kreiptis į tokius šios srities profesionalus kaip „Narbutas“, kurie ne tik pasiūlys optimaliausius sprendimus, tačiau taip pat parinks ir tinkamiausius biuro baldus.

Parašykite komentarą