Verslas

Azartinių lošimų reklamoje bus privalomi įspėjamieji užrašai

Seimas priėmė Azartinių lošimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-4407(2), kuriomis nuo liepos mėn. įtvirtintas reikalavimas leidžiamoje azartinių lošimų reklamoje skelbti įspėjamuosius užrašus. Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 107 Seimo nariai, susilaikė 8 parlamentarai.

Priimtomis pataisomis nutarta, kad skelbiant leidžiamą azartinių lošimų reklamą turės būti pateiktas įspėjamasis užrašas apie tai, kad dalyvaujant azartiniuose lošimuose gali atsirasti priklausomybė nuo azartinių lošimų ar patologinis potraukis lošti. Įspėjamojo užrašo turinį ir jo pateikimo reklamoje taisykles nustatys Priežiūros tarnyba.

„Priklausomybė išsivysto ne kiekvienam lošėjui, tačiau ši rizika egzistuoja visuomet. Praktika įspėti žmones apie potencialias neigiamas pasekmes Lietuvoje jau egzistuoja tabako ir farmacijos sektoriuose ir jos taikymas azartinių lošimo sektoriui būtų nuoseklus žingsnis, parodantis vienodą požiūrį į probleminių pasekmių galinčias turėti veiklas“, – teigia naujų nuostatų iniciatoriai.

Pagal dabar galiojantį reglamentavimą Lietuvoje draudžiama reklamuoti azartinius lošimus, išskyrus azartinius lošimus organizuojančių bendrovių pavadinimus, prekių ženklus ir organizuojamų lošimų rūšis.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą