Verslas

Audito komitetas: viešųjų įstaigų geroji valdysena – apleista sritis

2021 m. balandžio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Audito komiteto posėdyje išsamiai aptartas rekomendacijų, pateiktų valstybinio audito ataskaitoje „Valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių bei viešųjų įstaigų valdysena“, įgyvendinimas. Komitetas susipažino su audito rezultatais ir rekomendacijų įgyvendinimo planu, išklausė Vidaus reikalų ministerijos ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pristatytą informaciją šiuo klausimu.

Komiteto posėdyje akcentuota, kad pokyčiai valstybės ir net savivaldybių valdomų įmonių valdysenoje – apčiuopiami, tačiau proveržio pasigendama viešųjų įstaigų valdymo sferoje. Padėties visos valstybės mastu analizė atskleidė, kad viešųjų įstaigų veiklos sritis yra nesutvarkyta, galiojantis teisinis reguliavimas sudaro galimybes tas pačias funkcijas pavesti skirtingų teisinių formų juridiniams asmenims, o teisinių formų diferencijavimas sukuria galimybes diskriminuoti vienų teisinių formų juridinius asmenis kitų atžvilgiu dėl galimybės mokėti konkurencingesnį darbo užmokestį.

Komitetas nusprendė prašyti Vidaus reikalų ministerijos inicijuoti pakartotinę viešųjų įstaigų peržiūrą ir vertinimą tam, kad įstatyminiu lygmeniu būtų galima nustatyti tokius viešųjų įstaigų kriterijus, kurie eliminuotų galimybę tas pačias ar panašias funkcijas vykdantiems juridiniams asmenims taikyti geresnes sąlygas, o viešųjų įstaigų steigimo kriterijus sieti išimtinai su viešųjų paslaugų teikimu. Vyriausybė turėtų sistemiškai įvertinti esamą situaciją ir imtis priemonių, kad valstybės ir savivaldybių dalyvavimas įmonių ir viešųjų įstaigų veikloje būtų objektyviai pagrįstas, todėl nutarta Vyriausybei siūlyti inicijuoti teisės aktų pakeitimus, numatančius pareigą valstybei ir savivaldybėms atstovaujančioms institucijoms periodiškai atlikti įmonių nuosavybės politikos vertinimą, priimti sprendimus dėl dalyvavimo įmonių ir įstaigų veikloje tikslingumo.

Komitetas vykdys rekomendacijų įgyvendinimo stebėseną ir ypatingą dėmesį skirs klausimui dėl gerųjų valdymo principų įdiegimo viešosiose įstaigose, kurių valdyme dalyvauja valstybė ar savivaldybės.

Daugiau informacijos:

Seimo Audito komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis,

tel. (8 5) 239 6736, el. p. zigmantas.balcytis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą