Sportas

Atlikėja Augustė Vedrickaitė: likau sužavėta šiaurietišku ėjimu

Šiltą antradienio vakarą, Vilniaus „Pasakų parke“, būrį žmonių suvienijo šiaurietiško ėjimo treniruotė. Kartu su šios sporto šakos entuziastais aktyviai vakarą leido ir atlikėja Augustė Vedrickaitė, grupės „Pop Ladies“ narės Vita Pliadytė bei Skaistė Steikūnaitė. Šia treniruote prasidėjo visą vasarą vyksiančios bendrovės „Arimex“ organizuojamos nemokamos šiaurietiško ėjimo treniruotės vilniečiams. Iki rugsėjo, kiekvieną antradienį, 18.30 val. Karoliniškėse įsikūrusiame „Pasakų parke“, taisyklingo šiaurietiško ėjimo mokys instruktorė Liliana Radzevičienė.

„Labai džiaugiuosi turėjusi galimybę susipažinti su šiaurietiško ėjimo technika. Trejus metus gyvenau Norvegijoje, kur nuolat matydavau šalies gyventojus – nuo mažo iki didelio – vaikščiojančius su šiaurietiško ėjimo lazdomis, – įspūdžiais dalinasi atlikėja A. Vedrickaitė. – Kol nepabandžiau, net neįsivaizdavau, koks jis veiksmingas – po treniruotės pajutau, kad tikrai dirbo visi raumenys, ne tik nugaros ir rankų, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio.“

Instruktorė L. Radzevičienė patvirtina, kad liaudiškai vadinamas „lazdų sportas“ iš tiesų priverčia dirbti didžiąją dalį kūno raumenų, gerina širdies darbą ir yra puiki alternatyva tiems, kurie negali ar nenori bėgioti: „Taisyklingai einant, vienu metu dirba net 90 proc. mūsų kūno raumenų“.

Sveiką gyvenseną skatinančios ir treniruotes organizuojančios bendrovės „Arimex“ vadovas Arnas Jurskis įsitikinęs, kad šiaurietiškas ėjimas yra puikus sveikatos stiprinimo ir laisvalaikio leidimo būdas įvairaus amžiaus žmonėms. „Lietuvoje šiaurietiškas ėjimas sparčiai populiarėja ir yra viena iš tų sporto šakų, kuria gali užsiimti visa šeima – ir vaikai, ir tėvai, ir seneliai. Visoje Lietuvoje buriame aktyvaus ėjimo mėgėjus ir skatiname būti sveikesniais, energingesniais, – sako jis. – Na, o kad šiaurietiškas ėjimas būtų ne tik pramoga, bet ir naudingas sveikatai, organizuojame nemokamas treniruotes su profesionalių instruktorių priežiūra“.

Nemokamos „Arimex“ šiaurietiško ėjimo treniruotės su instruktoriais visą vasarą vyks:
Vilniuje, „Pasakų parke“ (įėjimas iš Laisvės pr.), antradieniais, 18.30 val.
Kaune, „Draugystės parke“ (kavinė „12-ka kėdžių”), ketvirtadieniais, 18 val.
Šiauliuose, parke „Beržynėlis“ (prie bažnyčios), pirmadieniais, 18 val.
Panevėžyje, Senvagėje (viešbutis „Romantic“), trečiadieniais, 18 val.

Parašykite komentarą