Verslas

Atliekant autotransformatoriaus įjungimo darbus, bus atjungta „LitPol Link“ jungtis

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ informuoja, kad kitą savaitę „LitPol Link“ keitiklių stotyje bus pradėti pirmojo iš trijų naujų autotransformatorių įjungimo darbai, dėl kurių bus atjungta Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemas jungianti jungtis.

Planuojama, kad dėl 410/345/10,5 kV, 600 MVA galios autotransformatoriaus bandymų tarpsisteminės jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos pralaidumas prekybai bus neprieinamas nuo rugpjūčio 23 d. 9.00 val. iki rugpjūčio 27 d. 9.00 val.

„Laikinai sustabdysime „LitPol Link“ keitiklį tam, kad galėtume pagal gamintojo ir  elektrinių bei elektros tinklų eksploatavimo taisyklių reikalavimus išbandyti naują, pirmąjį iš trijų autotransformatorių. Įjungti įtampą į naują elektros įrenginį ir atlikti kitus veiksmus, numatytus įjungimo programoje, užtruks keturias paras.

Rugsėjo pradžioje bus atliekami ir antrojo autotransformatoriaus bandymai, o trečiasis, kuris buvo atgabentas tik praėjusį savaitgalį, bus išbandytas kiek vėliau. Trys identiški autotransformatoriai skirti „LitPol Link“ jungties išplėtimui – jų įrengimas yra būtina sąlyga siekiant sinchroniškai susijungti su kontinentinės Europos tinklais“, – teigia „Litgrid“ Sistemos valdymo centro vadovas Gintautas Monkevičius.

„LitPol Link“ jungties išplėtimo projektą, kuris yra vienas svarbiausių Lietuvai siekiant sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, planuojama baigti iki metų pabaigos.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „LitPol Link“ jungties prieinamumas buvo 82,36 proc. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jungties prieinamumas mažėjo dėl atjungimo šių metų gegužę, kai buvo atliekami planiniai priežiūros darbai.

500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus–Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 m.

Pranešimą paskelbė: Tadas Markevičius, AB Litgrid

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą