Politika ir teisė

Ateities miestų projektams – aplinkai draugiški betono gaminiai

Ateities miestai suprantami ne tik kaip moderniausių technologijų megapoliai, bet pirmiausia kaip tvarūs, taupūs ir aplinkai draugiški miestai. Būtent tokias vertybes puoselėja ir ne vienerius metus prie projekto „Išmanusis miestas“ prisidedanti bendrovė „Betono mozaika“.

Betono gaminiai irgi gali būti draugiški aplinkai, teigia įmonės generalinis direktorius Romas Venckus. Šiuo metu „Betono mozaikos“ produktai išsiskiria tuo, kad jie jau dabar tapo gerokai draugiškesni aplinkai, o ateityje tam bus skirta dar daugiau dėmesio.

„Pakeitus gaminio receptūras, gaminant betono produktus išskiriama 12 proc. mažiau  anglies dvideginio (CO2). Siekiame ateityje išskiriamą CO2 sumažinti dar ženkliau. Stengiamės sumažinti nereikalingo plastiko naudojimą, tad pakuotėms naudojamas minimalus jo kiekis. Pakuotėms skirtos juostos taip pat gaminamos iš perdirbto plastiko“, – gaminiams pritaikytus ekologiškus sprendimus vardija R. Venckus.

Jau aštuntą kartą vykstančio projekto „Išmanusis miestas“ dalyviams „Betono mozaikos“ sprendimai yra gerai žinomi. Įmonės produktai – patikrinti rinkoje bei užsitarnavę kokybiškų, patikimų gaminių apibūdinimą.

„Siūlome platų formų pasirinkimą, gaminiai pritaikomi prie planuojamų apkrovų, tad jų aukštis varijuoja nuo 5 iki 11 cm. Siūlomi įvairių spalvų gaminiai – tiek itin pamėgti daugiaspalviai gaminiai, pavyzdžiui „Granit“, tiek ilgaamžiai natūralaus akmens faktūros gaminiai.

Šiuo metu itin populiarus rifliuoto paviršiaus gaminys „Nida“, sendinti gaminiai „Kuba“, itin paklausūs didelių matmenų gaminiai „Plaza 6×2“, bei drenuojantys ir leidžiantis kurti žalius parkingus „Eco Line“ ir „Eco Domino“ ažūriniai gaminiai“, – sako UAB „Betono mozaika“ gamybos vadovas Mantas Malinauskas.

Jis taip pat atskleidė, kurie įmonės gaminiai šiemet bus labiausiai naudingi konkurso dalyvių kuriamiems projektams.

„Esame tikri, kad įrengiant aikštes, viešąsias erdves nepamainomi turėtų būti „Plaza“ gaminiai, jų pasirinkimas itin platus – gaminiai yra 600×200, 600×400, 400×200 ir 200×200 mm matmenų, visi gaminiai yra 80 mm aukščio, gali būti derinami ar klojami pasirinkus vieną formą. Šis gaminys dengtas natūralaus akmens faktūra dažnai pasirenkamas aikščių įrengimui.

Modernioms erdvėms idealus didžiausias gaminys „Grande“, būtent jis panaudotas Vaidilos aikštės Klaipėdoje rekonstrukcijos projekte. Rengiant parkingus, žaliąsias erdves nepamainomas „Eco Line“ arba „Eco Domino“ gaminys. Puikus jo panaudojimo pavyzdys – „DO Architects“ projektas Svencelėje“, – sako M. Malinauskas.

„Išmanaus miesto“ dalyviams bus aktualūs ir kiti „Betono mozaikos“ produktai. Vienas jaukiausių ir mažiausių, bet tikrai mielai projektuojamas – „Kuba 8B“ gaminys. Vos 100×100 mm gaminį dažniausiai renkamasi sendintą, nebijoma miksuoti juodos spalvos gaminių su daugiaspalviais.

Aktualūs ir vejos bei gatvės bordiūrų sprendimai – specialiai dviračių takų įrengimui sukurtas „Velo“ gaminys yra nusklembtas, kad nesudarytų sunkumų sklandžiai nuvažiuoti ar užvažiuoti ant takelių dviratininkams, gatvėse puikiai pritaikomi radiusiniai bortai, į kiemus – įvažiavimo sistemos „VIA C“.

Laiptų įrengimą palengvina ir pagreitina pakopos, kurios siūlomos šiurkštinto paviršiaus – toks paviršius mažiaus slidus, tad saugesnis eksploatuoti po lietaus ar šaltuoju metų laiku.

Dauguma šių produktų jau yra pritaikyti ir realiuose projektuose. „Betono mozaikos“ atstovai pasakoja, kad vieni įsimintiniausių yra jau minėti projektai Klaipėdoje ir Svencelėje.

„Pastarajam projektui, bendradarbiaudami su „DO Architects“, pasiūlėme drenuojančius gaminius, kurie rinkoje itin novatoriški – iki tol buvę ažūriniai gaminiai nėra pritaikyti apkrovoms, o naujai pasiūlyti „Eco Line“ ir „Eco Domino“ ne tik atveria daugiau ertmių, taigi sudaro palankesnes sąlygas augti žolei, bet ir yra tinkami lengvojo transporto apkrovoms.

Išskirtinis ir Vaidilos aikštės projektas – panaudoti gaminiai buvo gaminti naudojant baltą cementą, tad aikštė atrodo itin moderniai ir šiuolaikiškai, išlaiko skandinavišką minimalizmą ir lakoniškas formas. Aikštėje pirmą sykį Klaipėdoje buvo panaudoti ir mūsų atstovaujamos Vokietijos įmonės „Romex GmbH“ ankeriai, užtikrinantys grindinio stabilumą veikiant apkrovoms. Šie ankeriai pirmiausia panaudoti 2019 m. Kaune ir šiuo metu nuolat pasirenkami dideles apkrovas patiriančių zonų rekonstrukcijos projektuose“, – pasakoja M. Malinauskas.

Industrinio tipo zonose dažnai pasirenkami produktai „Astra“, „Tech Set“, „Tavr“ – jais klojami transporto terminalai, gamyklų, sandėlių teritorijos LEZ-uose, parkingai, zonos, kuriose numatomas sunkiasvorio transporto judėjimas. Šie gaminiai dažnai pakeičia asfaltą, nes jie ilgalaikiai ir patvarūs, esant reikalui remonto darbai atliekami greitai, nesudaromos prastovos.

Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai”

Parašykite komentarą