Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė Berlyne: „NATO turėtų stiprinti kolektyvinę gynybą“

2022 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė, Berlyne susitikusi su Vokietijos Bundestago Pirmininke Berbel Bas (Bärbel Bas), sakė, kad nors raketomis apšaudomi ne Vilnius ar Berlynas, karo vykdytojai ir Kremliaus propagandos mašina grasina visai Europai. Todėl būtina imtis atitinkamų gynybos stiprinimo priemonių.

„Lietuva labai vertina Vokietijos indėlį į mūsų saugumą ir vadovavimą NATO priešakinėms pajėgoms. Vis dėlto susitikime pabrėžiau, kad bendras Europos atsakas į užpuolimą labai priklausys nuo Berlyno lyderystės saugant tarptautine teise paremtą Europos saugumo architektūrą“, – sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji pažymėjo, kad šiuo metu būtina pasirūpinti dviem gynybinėmis linijomis: karštąja, einančia per Ukrainą, ir šaltąja, kuri eina pagal Europos Sąjungos ir NATO sienas.

„Kad šaltoji linija nevirstų karštąja, Ukraina privalo laimėti, o mes turime dar labiau stiprinti NATO gynybinius pajėgumus. Vokietijos parlamento vadovei sakiau, kad Madride tikimės ambicingų sprendimų dėl karinio atsako galimybių, kurios gerokai sustiprintų atgrasymą ir gynybą Rytinio pakraščio ore, sausumoje ir jūroje. Kartu paprašiau Vokietijos priimti svarbius sprendimus skubiai teikti karinę paramą Ukrainai“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Susitikimuose Vokietijoje taip pat kalbėta dėl 6-ojo sankcijų Rusijai paketo, į kurį būtų įtraukta nafta ir kuo greičiau – dujos.

„Europa privalo liautis mokėti už karą Ukrainoje. Lietuva pirmoji visiškai atsisakė rusiškų dujų, dabar – ir naftos. Vokietija taip pat jau paskelbė, kad iki metų pabaigos nustos importuoti naftą iš Rusijos, pamažu atsisakys ir dujų. Ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės galėtų sudaryti konkrečius energetinio atsijungimo nuo Rusijos grafikus“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Šio vizito metu Seimo Pirmininkė taip pat susitiko su Frydricho Naumano (Friedrich Naumann) fondo vadove Anet Vite (Annett Witte) ir valdybos pirmininku prof. Karlu-Heinz Paku (Karl-Heinz Paqué), Bundestago Vokietijos ir Baltijos šalių draugystės grupės pirmininku grafu Aleksanderiu Lambsdorfu (Alexander Lambsdorff), kitais grupės nariais. Be to, buvo surengtas susitikimas su Vokietijos lietuvių bendruomene.

Šiandien V. Čmilytė-Nielsen dar susitiks su Laisvosios demokratų partijos frakcijos vadovybe ir tars sveikinimo žodį frakcijos posėdyje.

Daugiau vizito į Vokietiją nuotraukų galima rasti Seimo „Flickr“ paskyroje ČIA.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą