Verslas

AS „DelfinGroup“ išduotų paskolų apimtys trečiąjį ketvirtį augo 30 proc. ir pasiekė visų laikų rekordą

Latvijos finansinių paslaugų bendrovė AS „DelfinGroup“ skelbia svarbiausius 2021 m. trečiojo ketvirčio veiklos rezultatus. AS „DelfinGroup“ trečiąjį ketvirtį suteikė 15,3 mln. Eur naujų paskolų — 29 proc. daugiau nei ankstesnį ketvirtį, ir tai yra bendrovės visų laikų didžiausia per vieną ketvirtį išduotų paskolų suma. Grynasis paskolų portfelis 2021 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje taip pat buvo rekordinis bendrovės istorijoje ir sudarė 35,8 mln. Eur — 32 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Ši informacija atitinka AS „DelfinGroup“ IPO prospekte nurodytą verslo aprašymą ir veiklos tikslus.

 

Rodiklis

Q1 2021

Q2 2021

Q3 2021

Q3 2020

Pokytis

Išduotų paskolų suma (mln. Eur)

10.0

11.8

15.3

14.6

5%

Grynasis paskolų portfelis (mln Eur)

29.7

32.4

35.8

27.2

32%

Neveiksnių paskolų dalis

5.60%

4.90%

3.60%

 

AS „DelfinGroup“ valdybos pirmininkas Didzis Ādmīdiņš: „Bendrovė toliau sparčiai auga ir nuosekliai vykdo savo ilgalaikį planą, kad paskolų portfelis iki 2022 m. pabaigos sudarytų 51 mln. Eur, o iki 2024 m. pabaigos viršytų 70 mln. Eur. Mes sėkmingai diversifikavome savo rizikas ir, nepaisant COVID-19 apribojimų ir neapibrėžtumo, ir toliau demonstruojame sveikus augimo skaičius. Per pastaruosius šešis mėnesius bendrovės grynasis paskolų portfelis augo maždaug milijonu eurų per mėnesį. Pirmojo ketvirčio pabaigoje mūsų paskolų portfelis sudarė 29,7 mln. Eur, o šiandien jis yra beveik 36 mln. Eur ir toliau auga. Turėdami tokius augimo tempus esame įsitikinę, kad 2022 m. pabaigoje pasieksime tikslinį 8,7 mln. Eur  pelną prieš mokesčius“.

Verta paminėti, kad per šiuos metus pagerėjo ir vartojimo paskolų portfelio kokybė. Paskolų, kurių mokėjimas vėluoja daugiau nei 90 dienų, dalis sumažėjo iki 3,6 proc. viso paskolų portfelio, ir tai yra dar vienas geriausias visų laikų bendrovės rezultatas.

„Mes nuolat automatizuojame ir skaitmenizuojame esamas paslaugas ir kuriame naujas. Pristatėme naują „Banknote“ programėlę, kad mūsų klientai galėtų patogiai naršyti visus savo mokėjimus ir galimas paslaugas. Pastebime, kad itin auga mūsų klientų aktyvumas internetiniuose kanaluose. Taip pat norėčiau pabrėžti mūsų naudotų prekių internetinių parduotuvių svarbą prisidedant prie žiedinės ekonomikos. Sprendimas pradėti prekiauti akcijomis vertybinių popierių biržoje ir būti įtrauktiems į „Nasdaq Riga Baltic“ pagrindinį sąrašą buvo naudingas — padidėjo AS „DelfinGroup“ viešumas ir visuomenės susidomėjimas mūsų įmone “, —  sako D. Ādmīdiņš.

AS „DelfinGroup“ akcijų siūlymo laikotarpis prasidėjo rugsėjo 28 d. ir baigsis spalio 11 d. 15.30 val. Rygos laiku (imtinai). Vienos akcijos kaina yra 1,52 Eur, maksimali akcijų pasirašymo suma neribojama.

IPO prospektą galite rasti https://www.fktk.lv/wp-content/uploads/2021/09/AS-DelfinGroup-IPO-prospectus-2021.pdf.

Norėdami pasirašyti akcijas, investuotojai turi pateikti pasirašymo įsipareigojimą savo bankui. Galimybę pasirašyti akcijas sudarys „Nasdaq Riga“ nariai: „LHV Bank“, „Swedbank“, SEB, „Luminor Bank“, „Citadele“, „Rietumu Banka“, „BlueOrange“, „Signet Bank“, „Šiaulių Bankas“, „Sandinaviska Enskilda Banken“, „Nordea Bank“ ir kiti. Visą „Nasdaq Riga“ narių sąrašą rasite: https://nasdaqbaltic.com/statistics/lv/members

IPO metu AS „DelfinGroup“ planuoja išleisti iki 8 395 000 akcijų, o bendras planuojamas bendrovės akcijų skaičius po IPO sudarys iki 48 395 000.

Apie AS „DelfinGroup“

AS „DelfinGroup“ yra licencijuota technologijomis grįsta finansinių paslaugų bendrovė, įkurta 2009 m. ir veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir „VIZIA“. Bendrovė nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų visoje Latvijoje. AS „DelfinGroup“ komanda, kurioje dirba daugiau nei 250 profesionalų, per mėnesį išduoda 35 000 paskolų. Bendrovė iš viso turi daugiau nei 400 000 registruotų klientų. Nuo 2014 m. AS „DelfinGroup“ leidžia obligacijas „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržoje. Bendrovė reguliariai moka dividendus savo akcininkams. 2020 m. bendrovės grynasis paskolų portfelis išaugo iki 34,6 mln. eurų, EBITDA siekė 9,3 mln. eurų, o pelnas prieš pajamų mokesčius dividendams sudarė 4,65 mln. eurų. Įmonės tvarumas grindžiamas kryptingu įmonių valdymu, „fintech“ naujovėmis, atsakingu skolinimu, finansine įtrauktimi ir žiedinės ekonomikos palengvinimu. Įmonė pelningai dirba nuo 2010 m.

### 

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą